Doğu Perinçek'ten SİHA'lara İlişkin Tartışmalara Açıklama Geldi

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Almanya'ya temaslarda bulunmaya gitti. Berlin'e giden Perinçek burada Silahlı İnsansız Hava Araçları (SİHA) ile ilgili tartışmalar hakkında yorum yaptı.

Doğu Perinçek'ten SİHA'lara İlişkin Tartışmalara Açıklama Geldi

ALMANYA'ya çeşitli temaslar için giden Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Silahlı İnsansız Hava Araçları (SİHA) ile ilgili tartışmalara değindi. 

Türkiye'de Terör Örgütüne Yer Yok

Perinçek,  "Türk ordusu bastırıyor, terör örgütlerini tasfiye ediyor, eziyor. Bu, Türk ordusunun görevi. Türk milleti bunu bekliyor. Türkiye huzur istiyor, barış istiyor. Türkiye'de terörist örgüte yer yok. Türk ordusu tabii ki kararlı olarak, polisimiz ve köy korucularımızla birlikte terör örgütlerini bitirecek. Buna karşı birtakım şeyler var. Hoşnut olmayan çevrelerin, emperyalist çevrelerin itirazları var. Onlarla aynı ağzı kullanmalarını hiç kimse için doğru bulmuyoruz. Millet de bunu çok iyi değerlendiriyor. Biz, Türk ordusunun bu mücadelesinde yanındayız, önündeyiz, merkezindeyiz" dedi. 

Almanya ile Dostluk Kurmaya Gidiyoruz

THY'ye  ait bir uçakla Almanya'nın başkenti Berlin'e giden Doğu Perinçek Atatürk Havalimanı'nda düzenlediği basın toplantısında, İki ülkenin güvenliği için dostluğun sürmesinin çok önemli olduğunu belirtti. Perinçek, "Almanya'ya dostluk için gidiyoruz. Türkiye Almanya dostluğu için Almanya bizim batı güvenliğimiz için ucundaki unsuru Almanya'nın güvenliğinin başladığı yer. O bakımdan iki ülke birbirinin dostluğuna muhtaç ekonomik bakımdan da öyle bizim üçüncü büyük ticaret ortağımız aynı zamanda en çok ihracat yaptığımız ülke Almanya" diye konuştu.

Almanya'nın da Menfaatindedir 

"O yüzden bu iki ülkenin dost olması lazım geleneksel tarihten gelen bağları var"  diyen Doğu Perinçek, "1'inci  dünya savaşında silah arkadaşlığı var. Bu bir dostluk ziyareti Burada sorunlar var. Almanya'dan bizim beklentimiz şudur. Türkiye'nin toprak bütünlüğü Türkiye'de teröre karşı mücadele Fetullah terör örgütüne ve PKK bölücülüğüne karşı mücadele  Almanya'nın geleceği bakımdan da önemli Almanya'nın güvenliği buralardan başlar. Bu konularda Almanya'nın duyarlı olması Türkiye'nin huzuruna barışına karşı kast eden bazı terör örgütlerine hoşgörü göstermemesi. Herhalde Almanya'nın da menfaatinedir. Bunları anlatacağız" ifadelerini kullandı.

Almanya'ya ve Batı Kamuoyuna Tekrar Hatırlatacağız

Ermeni soykırımının uluslararası bir yalan olduğunu söyleyen Perinçek, "En son gündemde olan Ermeni soykırımı konusunda Vatan Partisi büyük bir başarı kazandı. YÖK'e de teşekkür ediyoruz. Almanya'ya ve batı kamuoyuna tekrar hatırlatacağız. Emperyalist bir yalandır. Ermeni soykırımı uluslararası bir yalandır. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi şunu saptadı; 1915 olayları meclis soykırımına benzemiyor. Yani 1915 olayları soykırım olarak nitelendirilemez. Bunu Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi İsveç'teki Perinçek davasına iki kez yazdı" dedi.

KAMUPERSONELİ.NET - DHA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2017, 12:29
YORUM EKLE