Dokuz Eylül Üniversitesinde Skandal ! Yemeklerin İçinden Çıkanlar Mide Bulandırdı

İddiaya göre Dokuz Eylül Üniversitesinin yemekhanesinde sağlık skandalı yaşandı. Yemekhanede yemeklerin içinden öyle şeyler çıktı ki görenlerin midesi bulandı. Detaylar haberimizde...

GÜNDEM 19.11.2018, 10:53 21.11.2018, 13:11
Dokuz Eylül Üniversitesinde Skandal ! Yemeklerin İçinden Çıkanlar Mide Bulandırdı

İddiaya göre Dokuz Eylül Üniversitesinin yemekhanesinde öğlen yemeği sırasında skandal bir olay yaşandı. Üniversitede öğlen yemeğini yemek isteyen öğreneciler yemeklerde beklenmedik ve mide bulandırıcı bir şeyle karşılaştığı iddia edildi. 

YEMEKLERİN İÇİNDEN BÖCEK ÇIKTI İDDİASI

Öğrenciler gördükleri karşısında şok olarak bu olayı sosyal medya paylaşımları ile Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Nükhet Hotar'a iletmek istediler. 

Bu konu hakkında iddiaya göre Üniversitesinin merkez yemekhanesinde öğle yemeklerini yiyen öğrenciler sosyal medya paylaşımlarında menüde bulunan çorbadan hamam böceği, pilavdan ise kurt çıktığını belirttiler. Yemeklerin resimlerini paylaşan öğrenciler bu durumun daha önce de yaşandığını ifade ettiler. 

SOSYAL MEDYADA TEPKİLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜDÜ

Yemeklerin içinden böcek çıkmasına ilişkin sosyal medyada tepkiler büyüdü. Bu konu hakkında yaplan paylaşımlarda ise İzmir'in en büyük üniversitesinin öğrencilere verdiği yemeklerinden böcek çıktığı ifade edilirkren Rektör Hotar'ın bu konu hakkında geri dönüş yapmaması eleştirildi. 

Yemeklerden böcek çıkmasına ilişkin üniversite öğrencisi tarafından bir açıklama yapılarak olayın merkez yemekhanesinde meydana geldiği iddia edildi. Ayrıca öğrenci yaptığı açıklamalarında bunun gibi olayların daha önce de yaşandığı belirtildi.

REKTÖR'DEN AÇIKLAMA GELDİ

Konu ile ilgili olarak Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Nükhet Hotar tarafından bir açıklama yapıldı. Rektör Hotar bu konu hakkında yaptığı açıklamalarında "Öğrencilerimizin, yemekhanelerimizde yaşanan aksaklıklara dair geri bildirimleri bizi mutlu etmiştir. Bu konuda titizlikle yürüttüğümüz çalışmalarımız artarak devam edecektir. Üniversitemizle ilgili görüş ve önerilerini bildirmek isteyen mensuplarımıza kapımız her zaman açıktır" ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (4)
Eylul 12 ay önce
Durumu bizzat bizde yaşadık mantar yemeğinin içinden plastik çıktı
Canım dişim 12 ay önce
Benim tabağımda da tabak vardı bayağı porselen ve porselen çiğnedim
Ali 12 ay önce
Diğer Üniversitelerin de farklı olduğunu hiç sanmam.
İyiki yememişim 12 ay önce
İyiki yemekhaneden yemek yemedim gidin biskuvi alin en azindan icinden böcek çıkmıyor