Düğünde Kopan Elektrik Kablosu Kalabalığın Üstüne Düştü! Yaralılar Var

Siirt'te bir düğünde havaya ateş açılması sonucu elektrik kabloları koptu. Kabloların düğünde bulunan kalabalığın üzerine düşmesi sonucu ise çok sayıda kişi yaralandı. Yaralılar arasında durumu ağır olanlar var.

GÜNDEM 25.08.2018, 23:12 25.08.2018, 23:52
Düğünde Kopan Elektrik Kablosu Kalabalığın Üstüne Düştü! Yaralılar Var

Siirt'in Kurtalan İlçesinde bir mahalle düğününe çok sayıda vatandaş katıldı. Düğünde kutlama yapılırken düğüne katılanlardan bazıları havaya ateş açtılar. Bu sırada açılan ateş sonucu yüksek gerilim kabloları koptu ve alanda bulunan vatandaşların üzerine düştü. 

Meydana gelen olayda 6 vatandaşın yaralandığı bildirilirken yaralıların ikisinin durumunun ağır olduğu belirtildi. 

ELEKTRİK KABLOSU DÜĞÜNE KATILANLARIN ÜZERİNE DÜŞTÜ

Bölgeden alınan bilgilere göre Siirt'in Kurtalan ilçesinde Kayabağlar Beldesinde düzenlenen düğüne katılanlardan bazıları havaya ateş açtılar. Havaya ateş etmek için kullanılan silahların bazıları ise uzun namlulu silahlardı. Düğünde ateşlenen bu silahlardan çıkan mermiler, düğün alanının üzerinden geçen yüksek gerilim hattı kablolarına isabet etti. Kopan kablolar kalabalığın üzerine düştü.

Kabloların kopması ve alanda bulanan vatandaşların üzerine düşmesi nedeniyle 6 kişi elektrik akımına kapıldı. Elektrik akımına kapılan 2'si ağır, 6 kişi yaralandı. Bölgeye hemen çok sayıda sağlık ekibi sevk edilirken yaralılardan 2'si Siirt Devlet Hastanesine 4'ü Kurtalan Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)