Dünyanın En Etkili Müslümanı Cumhurbaşkanı Erdoğan Seçildi

Ürdün merkezli İslami Stratejik Çalışmalar Merkezi tarafından 2019 yılının en etkili Müslümanı olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçildiği ifade edildi. Konu hakkında detaylar haberimizde...

GÜNDEM 24.10.2018, 08:40 Batuhan
Dünyanın En Etkili Müslümanı Cumhurbaşkanı Erdoğan Seçildi

Ürdün merkezli İslami Stratejik Çalışmalar Merkezi tarafından "Dünyanın En Etkili 500 Müslümanı" listesi hazırlanıyor. Hazırlanan listeye göre 2019 yılının en etkili Müslümanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçildi.

Listeye göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ardından Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz ikinci, Ürdün Kralı 2. Abdullah üçüncü olurken dördüncü ise İran dini lideri Ayetullah Hamaney oldu.

Söz konusu liste onuncu kez hazırlandı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın özellikle Suriye meselesinde aldığı inisiyatiften ve milyonlarca sivili insani bir felaketten kurtaran Soçi mutabakatında oynadığı liderlik rolünden övgüyle bahsedildi. 

HALK TARAFINDAN SEÇİLEN CUMHURBAŞKANI OLDU

Tüm bunların yanı sıra Sabah Gazetesinin aktardıklarına göre Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın biyografisine de yer veren kuruluş Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 3 dönem Başbakanlık görevini yürüttükten sonra Türkiye'nin doğrudan halk tarafından seçilen ilk Cumhurbaşkanı olduğunu da özellikle vurguladı.

Türkiye'nin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önündeki engeller olarak ise Suriye meselesi, ABD ve Rusya ile olan ilişkiler, FETÖ, PKK ve DEAŞ gibi terör örgütleri ile ekonomik sıkıntılar gösterildi.

KAMUPERSONELİ.NET

Yorumlar (0)