Düzce'de Alarm Verildi: Binlerce Kişi Mahsur Kaldı

Düzce'de etkili olan kuvvetli sağanak ve heyelan nedeniyle bazı köy yolları kapandı. Bunlardan dolayı 4 binden fazla kişi mahsur kaldı. Mahsur kalan bazı vatandaşlar ekiplerin çalışmaları sonrasında kurtarıldı.

GÜNDEM 18.07.2019, 12:34
Düzce'de Alarm Verildi: Binlerce Kişi Mahsur Kaldı

Düzce'de Cumayeri ilçesinden geçen Melen Çayı, sağanağın etkisiyle taştı. Bunun yanı sıra Dokuzdeğirmen köyü ile Yeşiltepe-Çelikdere-Harmankaya-Büyük Melen köyleri arasında bulunan yol üzerinde iki noktada meydana gelen heyelanın ardından, köylere ulaşımın sağlandığı yol kapandı.

4 BİNDEN FAZLA KİŞİ MAHSUR KALDI

Konu ile ilgili olarak CNN Türk'ün aktardıkalrına göre Düzce'de 4 binden fazla kişi mahsur kaldı. Bölgede yağış dürüyor ve orada bulunan bir rafting tesisinde konaklayanlar, sel sularının bungalov evlere ulaşması nedeniyle çatılara çıktılar.

Vatandaşlar daha sonra kendi imkanları ile güvenli bölgeye geçtiler ve bölgeye sevk edilen İl Özel İdaresi, AFAD, 112 Acil Servis, itfaiye ve jandarma ekiplerinin çalışması sonrası kurtarıldılar.

Düzce Valisi Zülkif Dağlı bu yaşananlar hakkında bir açıklama yaptı. Dağlı açıklamalarında Cumayeri ilçesinde etkili olan kuvvetli sağanak ve heyelan nedeniyle bazı köy yollarının kapanması sonucu bir rafting tesisinde mahsur kalan 21 kişinin kurtarıldığını belirtti. 

Yaşanan bu olumsuzluklar kapsamında dağdan kaya parçaları ile suyun geldiği noktalarda çalışma yapan iş makineleri bu bölgeleri aşmakta zorluk yaşadı. Ayrıca arama kurtarma ekipleri tarafından da bir anons yapıldı ve köylülerin burada toplanması istendi.

Yorumlar (0)