Düzce Valiliği'nden Sel Felaketi Hakkında Flaş Açıklama! 7 Kişi Hakkında Kayıp İhbarında Bulunuldu!

Düzce'de meydana gelen sel felaketi sonrasında arama ve kurtarma çalışmaları devam ederken Düzce Valiliği tarafından flaş bir açıklama geldi. valilik tarafından yapılan son dakika açıklamasında 7 kişi hakkında hakkında kayıp ihbarında bulunulduğu belirtildi.

GÜNDEM 18.07.2019, 18:54
Düzce Valiliği'nden Sel Felaketi Hakkında Flaş Açıklama! 7 Kişi Hakkında Kayıp İhbarında Bulunuldu!

Düzce'de dün geceden itibaren etkili olan ve  Akçakoca, Cumayeri, Gölyaka ilçeleri ile köylerinde sel baskınlarına neden olan afet hakkında flaş bir açıklama geldi.

Gün boyu süren arama ve kurtarma çalışmaları kapsamında Genelkurmay Başkanlığı, AFAD, Düzce İtfaiyesi, 112 Acil Servis Ekipleri ve STK’lar görev aldı.

5 helikopterin yanı sıra 50'den fazla kişinin katıldığı çalışmalarda ölü ve yaralı olmadığı bilgisine ulaşıldı.

Ancak Düzce Valiliği’nden yapılan son dakika açıklamasında 7 kişi hakkında kayıp ihbarında bulunulduğu duyuruldu ve söz konusu ihbar üzerinde teyit ve arama ve kurtarma çalışmalarına hızla başlandığı belirtildi.

Düzce Valiliği tarafından yapılan açıklamada ise;

"İlimizde yaşanan yoğun yağış sonrası meydana gelen olumsuzlukları gidermek üzere tüm yetkili ve kurum ekiplerimiz araç ekipmanları ile sahada olup helikopterler marifetiyle Cumayeri ve Akçakoca ilçemizden 69 vatandaşımız kurtarılmış olup, 7 vatandaşımızla ilgili teyide muhtaç kayıp ihbarında bulunulmuştur.

Kayıp ihbarı ile ilgili teyit ve arama kurtarma çalışmaları derhal başlatılmıştır.  Gelişmelere göre ayrıntılı açıklama basın kuruluşlarımıza ayrıca iletilecektir." denildi.

Yorumlar (0)