E- Devlet'te Yeni Hizmet! İcra Dosyası Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır?

E-Devlet'e bir yeni hizmet daha vatandaşların erişimine açıldı. E-Devlet kapısı üzerinden hizmete açılan İcra dosyası sorgulama sayesinde vatandaşlar artık, haklarında icra dosyasının olup olmadığını e-Devlet kapısı üzerinden sorgulayabilecekler.

E- Devlet'te Yeni Hizmet! İcra Dosyası Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır?

Milyonlarca vatandaşın hayatına her geçen gün daha çok kolaylık sağlayan e- Devlet'te yeni bir uygulama erişime açıldı.

E- Devlet'te pek çok kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektör ile beraber yaptığı iş birliği sayesinde yeni hizmetleri bünyesine ekleniyor.

E-Devlet uygulamasına Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı (UYAP) hizmetleri kapsamında "İcra dosyası sorgulama" hizmetinin erişime açıldığı belirtildi.

İcra dosyası sorgulama sayesinde vatandaşlar haklarında başlatılan olan icra takibi varsa bu bilgiler sayesinde kolaylıkla e-devlet kapısı üzerinden erişim sağlanabileceği ifade edildi.

PEKİ SORGULAMA NASIL YAPILIR?

E- devlet sistemi üzerinden Adalet Bakanlığı'nın "İcra Dosyası Sorgulama" başlığı olarak açılan hizmet sayesinde kişilerin hakkında bulunan icra dosyası davası bulunup bulunmadığı sorgulanıyor.

Ayrıca e- devlet üzerinden icra dosyası sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilmek adına e- devlet şifrenizin olması gerekmektedir.

Ancak e- devlet şifreniz yoksa bu hizmetlerden yararlanmak adına PTT Şubelerine gidebilirsiniz.

E-Devlet şifresi olan vatandaşlar, e-Devlet'in resmi internet sitesine (https://www.turkiye.gov.tr/) T.C. Kimlik numaraları ve e-Devlet şifreleri ile giriş yaptıkran sonra arama butonuna "İcra Dosyası Sorgulama" yazdıktan sonra hizmeti görebilecekleri duyuruldu.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 20:04
YORUM EKLE