Eczacılardan Tempoya Yetişemiyoruz Açıklaması! Belediyeler De Maske Dağıtsın

Eczacılardan Tempoya Yetişemiyoruz Açıklaması! Belediyeler De Maske Dağıtsın

İstanbul Eczacılar Odası Başkanı Zafer Cenap Sarıalioğlu, eczaneler tarafından 10 gün içerisinde 13 milyon maskenin vatandaşa dağıtıldığını vurgulayarak, bu temponun kendilerini oldukça zorladığını ve belediyeler ile muhtarların da dağıtıma destek vermeleri gerektiğini aktardı.

İstanbul Eczacılar Odası Başkanı Zafer Cenap Sarıalioğlu, eczanelerin 10 gün içerisinde 13 milyon maskenin dağıtımını gerçekleştirdiğini ama yine de talebe yetişmekte zorlandıklarını açıkladı. Sarıalioğlu bu durum için “Bu dayanılabilir bir tempo değil” dedi.

RUTİN İŞLERİMİZİ YAPAMAZ OLDUK

Başkan Zafer Cenap Sarıalioğlu, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Sağlık Bakanlığı 20-65 yaş arası vatandaşlarımıza ücretsiz maske dağıtıyor. 20-65 yaş dışında kalan ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan kişilerin maske taleplerini karşılayamıyoruz. 20-65 yaş grubunda olup kronik rahatsızlığı olanlar da evden çıkamadıkları için maske alamıyorlar. Geçen hafta sonundan itibaren, yaklaşık 10 gündür maske dağıtmaya devam ediyoruz. İstanbul’da şimdiye kadar yaklaşık 13 milyon maske dağıttık. Ancak bu dayanabilir bir tempo değil. Bu tempoda maske dağıtmamız sürdürülebilir gibi durmuyor. Eczanelerimizde maske dağıtımı dışında rutin işlerimizi yapamaz olduk. İlaç hizmetimizi, danışmanlık hizmetimizi veremez olduk. Bizim talebimiz belediyelerin ve muhtarlıkların da devreye girmesi. Maske dağıtımını birkaç elden yapmamız gerekiyor. Yeni düzenlemelere ihtiyacımız var.”
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.