Ege ve Marmara Peş Peşe Sallandı !

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD) tarafından açıklanan verilere göre Balıkesir'in Edremit Körfezi ile Muğla'nın Milas İlçesi'nde öğlen saatlerinden önce peş peşe depremler meydana geldiği bildirildi.

GÜNDEM 16.09.2017, 13:57 16.09.2017, 16:01
Ege ve Marmara Peş Peşe Sallandı !

 AFAD tarafından açıklanan verilere göre Balıkesir'in Edremit Körfezi ile Muğla'nın Milas İlçesi'nde öğlen saatlerinden önce peş peşe depremler meydana geldiği bildirildi.

Balıkesir'in Edremit Körfezi'nde 4.2 Büyüklüğünde Deprem

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre, Edremit Körfezi açıklarında bugün saat 11.12'de, yerin 13.5 kilometre derinliğinde ve 4.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Yerleşim yerlerinde pek hissedilmeyen depremin herhangi hasara da yol açmadığı belirtildi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ise depremin, Ege Denizi açıklarında meydana geldiğini ve  4.1 büyüklüğünde olduğunu duyurdu.

Milas'ta 4.2 Büyüklüğünde Deprem

MUĞLA'nın Milas İlçesi'nde 4.2 büyüklüğünde bir meydana geldi. Can ve mal kaybına yol açmayan deprem, Bodrum'da da hissedildi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre, bugün saat 11.33'de, merkez üssü Milas'ın Kuzkaya Mahallesi olan, yerin 6.4 kilometre derinliğinde 4.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Sarsıntı Bodrum'un Mumcular, Güvercinlik ve Torba mahallesinde de hissedildi. İlk belirlemelere göre depremde, can veya mal kaybı olmadı. Deprem yakın çevrede paniğe yol açtı.

KAMUPERSONELİ.NET - DHA

Yorumlar (0)