Eğitimde Tarihi Nitelikte Değişiklik Olacak ! Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni eğitim öğretim yılına ilişkin çeşitli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında eğitimde tarihi nitelikte değişikliklerin olacağını da vurguladı.

GÜNDEM 16.09.2018, 12:13 16.09.2018, 13:54 Batuhan
Eğitimde Tarihi Nitelikte Değişiklik Olacak ! Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı’nın başlaması dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 

TARİHİ NİTELİKTE DEĞİŞİKLİKLER GELİYOR

Yayımlanan mesajda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türkiye’nin yeni bir yönetim sistemiyle birlikte, her alanda yeni bir döneme girdiği günlerden geçildiğini vurguladı. Bunun ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan bu dönemde sabır, emek, samimiyet ve fedakârlık isteyen uzun bir süreç olan eğitim-öğretim konusunda da, tarihi nitelikte değişimlere hazırlanıldığını vurguladı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN AÇIKLAMALARI

Konu ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarının detaylarını kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz... 

Açıklamalarında "Ekonomisi güçlü, toplum yapısı sağlam, dünyaya öncülük eden ülkelerin vasıflarının başında kaliteli, insanı merkeze alan bir eğitim-öğretim sistemine sahip olmaları gelir." ifadelerine yer veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan zengin bir medeniyet birikimini temsil eden, genç ve dinamik nüfusa sahip, geleceğe dair iddiaları olan ülkemizin hedeflerine ulaşması da, nesillerini kaliteli bir eğitim-öğretim sistemiyle buluşturmasına bağlı olduğunu ifade ederek Türkiye’nin hayallerini hedeflere, hedeflerini gerçeğe dönüştürme mücadelemizde en büyük güç kaynağının nitelikli, özgüveni yüksek, milli ve manevi değerlerimizi özümsemiş nesiller olduğunu vurguladı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarının devamında şu ifadelere yer verdi:

Bu anlayışla son 16 yıldır eğitim-öğretimi önceliklerimizin en başına çıkartarak, istikbalimizin teminatı olan çocuklarımız için imkanlarımızı seferber ettik.

288 bin yeni derslik inşa ederek, 605 bin yeni öğretmen atayarak, sınıflarımızdaki öğrenci ortalamasını 30’un altına çekerek, ders kitaplarını ücretsiz dağıtarak, eğitim-öğretimde ülkemize çağ atlattık.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)