Ekmek Zammı Hakkında MHP Lideri Bahçeli'den Sert Açıklama

Ekmek fiyatlarına zam yapıldı. Ekmek fiyatlarına zam yapılması hakkında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli çeşitli açıklamalarda bulundu. Devlet Bahçeli'nin açıklamalarının detayları haberimizde...

GÜNDEM 26.07.2018, 17:45
Ekmek Zammı Hakkında MHP Lideri Bahçeli'den Sert Açıklama

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ekmek fiyatlarına yapılan zamma tepki gösterdi. Konu ile ilgili olarak MHP Genel Başkanı Bahçeli çeşitli açıklamalarda bulundu.

BAHÇELİ'DEN EKMEK ZAMMINA TEPKİ

MHP Lideri Bahçeli'ye bir gazeteci tarafından ekmek fiyatlarındaki artışı nasıl değerlendirdiği soruldu. Bunun üzerine Devlet Bahçeli, artışın dikkatle takip edilmesi gerektiğini ifade ederek ekmeğin kilosuna yüzde 15'lik zammın insani ve vicdani boyutta olmadığını ifade etti

Devlet Bahçeli açıklamalarının devamında Çankaya'dan başlamak üzere 'Askıda ekmek projesini başlattığını hali vakti yerinde her vatan evladının kendisine en yakın ekmek fırınına giderek kampanyaya destek vermesini istedi.

Konu ile ilgili olarak Devlet Bahçeli açıklamalarında "Eğer iki ekmek alacaksa üç ekmek parası ödemeli. Bir ekmeğin askıya alınmasını fırıncı ile paylaşmalı. Fakir fukara kardeşlerim, durumu yerinde olmayan insanlarımız fırına veya ekmek satılan yerlere gittiğinde 'Bana askıdan bir ekmek verebilir misin?" diyebilmeli. Böylelikle kültürümüzün dayanışma ve yardımlaşma dinamikleri harekete geçirilebilmeli. Unutmayalım ki, inancımız 'komşusu açken tok yatan bizden değildir' esasına dayanmaktadır." ifadelerine yer verdi.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (1)
İsmail 1 yıl önce
Milleti askıdaki ekmeğe muhtaç duruma düşüren bu siyasilere yazıklar olsun