Ekrem İmamoğlu Anıtkabir'de Özel Deftere Bir Kez Daha Yazdı ! İşte Yazdıkları

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Anıtkabir'i ziyaret etti ve özel deftere yazdı. Ekrem İmamoğlu YSK kesin sonuçları açıklamadan bir ziyaret gerçekleştirmiş ve özel deftere başkan sıfatı ile yazmıştı. Bu çok tartışılmış ve İmamoğlu'nun yazdığı sayfa defterden çıkarılmıştı.

GÜNDEM 12.07.2019, 09:36
Ekrem İmamoğlu Anıtkabir'de Özel Deftere Bir Kez Daha Yazdı ! İşte Yazdıkları

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu beraberindeki ilçe belediye başkanları ve Büyükşehir Belediyesi meclis üyeleriyle Anıtkabir'i ziyaret etti. Ekrem İmamoğlu beraberindekilerle beraber Aslanlı Yol'dan yürüyerek, Atatürk'ün mozolesine geldi.

İmamoğlu'nun Atatürk'ün mozolesine çelenk bırakmasının ardından, saygı duruşunda bulunuldu.

Bunun ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Misakı Milli Kulesi'ne geçti ve burada Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı.

EKREM İMAMOĞLU'NUN İFADELERİ

Ekrem İmamoğlu YSK kesin sonuçları açıklamadan önce Başkan sıfatı ile imzalamış daha sonra imzalanan sayfa defterden çıkarılmıştı. İmamoğlu bugün imzaladığı defterde şu ifadeleri kullandı:

"Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk

Bugün manevi huzurunuzda, 1919 yılında başlattığınız Kuvayımilliye ruhunun 100. yılında aynı ruhla 21. yüzyılda fikri hür, vicdanı hür nesiller olarak, akıl ve bilimle cennet vatanımızın en güzel şehri İstanbul'a tüm tarihi birikimi ve maneviyatını koruyarak milli unsurlarımızdan asla taviz vermeyerek hizmet edeceğime söz veriyorum. Bu satırların tekrar yazılmasını sağlayan 16 milyon vatansever İstanbullu ile belediye başkanlarımız ve meclis üyelerimizle birlikte aziz hatıranız önünde saygıyla eğiliyoruz.

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir."

Yorumlar (1)
ali 1 ay önce
TC kimliğini taşıyan insanlara ayrımcılık yapmadan hizmet ve adalette kusur yapmayan yöneticiler istiyoruz.