Ekrem İmamoğlu Saraçhane'ye Gelerek Göreve Başladı

İBB Başkanı, Ekrem İmamoğlu bugün Saraçhane'ye gelerek görevine başladı. İmamoğlu, büyük bir coşkuyla karşılandığı belediyede gazetecilerin sorularını yanıtladı.

GÜNDEM 18.04.2019, 11:51 18.04.2019, 13:52
Ekrem İmamoğlu Saraçhane'ye Gelerek Göreve Başladı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, belediye binasına gelerek göreve başladı.

İmamoğlu'nun konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

"Bugün bütün çalışma arkadaşlarıma İBB çalışanlarımızla bismillah diyoruz. İnşallah güzel hizmetlerimize başlayacağız. Çok işimiz var. İstanbul'un çok işi var. Tespitlerimiz var, sahada tespit edeceklerimiz var. Bu kurumun uzun süreli hafızası çok önemli. İçine siyaset katmadan kentin insanına fayda verecek hangi bilgi ve beceriler varsa biz ona talibiz.

Bu tarihi kurumun her insan kayndğından faydalanabileceğimizi herkes bilmeli. Bugün bizden olanlarla bizden olmayanlar anlayışını bittiği gün. Biz kucaklarken çalışma arkadaşlarımız da aynı samimiyetle bizi kucaklasınlar istiyoruz. Kişisel beklentilerle veya kişiye hizmet anlayışıyla kimse bizden talimat almayacak. 

Kişiye hizmet anlayışıyla hiç kimse bizden talimat almayacak. İstanbul'un ve İstanbullu'nun lehine ve çıkarına olacak. Çok yolumuz var. Benimle birlikte yürüyecek arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu kent çok kutsal bir kenttir. Bunları kucaklamak olağanüstü bir derinlik ister. Kimse kendini kısır bir bakışa hapsetmesin. Herkes penceresini açık, bakış açısını geniş tutsun. Hayırlı olsun. Bu şehre yapacağımız hizmetler kalıcı ve güzel izler bıraksın. 

Genel Başkan Yardımcımız dün mazbata alımı sırasında cam kırılması yaşandı, o kargaşada yaralandı ve küçük bir ameliyat oldu. Onu ziyarete gitmişken, oradaki hastalarımızı da ziyaret ettim. 

Elbette heyecanım var ama aklımın önüne geçmez. Meshuliyetimin farkındayım. Eşimle çocuklarımla annemle babamla kucaklaştım. Ortanca oğlum bu binayı ne zaman kütüphane yapacaksın, büyük oğlum otobüslere indirimi sordu.

İstanbul Mitingini Bugün Açıklayacak

Detayları bugün ya da en geç yarın sabah paylacağız. Bu bir miting değil buluşma olacak. Karnaval gibi de düşünebilirsiniz. Herkesi bu şehrin insanlarını davet ediyoruz. Bize oy verenleri değil sadece. İnşallah İstanbul için güzel bir başlangıç gününü yaşamış oluruz. 

Ak Parti'den Resmi Bir Davet Gelmedi

Buradaki resmi telefonlardan bir bilgi elde edemedim. Cep telefonuma da bakamadım. 

Erdoğan'a Ziyaret Sorusuna Yanıt Verdi

Sorumluluğum neyi gerektiriyorsa onu yaparım. Biz normalleşmenin ve kucaklaşmanın yanındayız. El sıkmaya fırsatımız olursa elini sıkarız daha fazla fırsat varsa kucaklarız." 

Yorumlar (0)