Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım'ın Büyük Buluşması: "Onlar Kucaklamasa Ben Kucaklarım"

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal, vefat yıl dönümünde kabri başında anılıyor. AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım'da törene katılarak açıklamalarda bulundu. Törene katılan bir diğer isim ise resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu'ydu. İki rakip ismin birbirlerini görünce tokalaştığı görüldü.

GÜNDEM 17.04.2019, 10:39 17.04.2019, 12:23
Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım'ın Büyük Buluşması: "Onlar Kucaklamasa Ben Kucaklarım"

'Biraz Daha Duraksasa Kucaklardım'

Binali Yıldırım ile tokalaşmasına ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtlayan İmamoğlu “Yürüdüğünü görünce arabadan indim, merhaba demek ihtiyacı hissettim. Biraz daha duraksasa kucaklardım. Çünkü milletin kucaklaşmaya ihtiyacı var. Devlet törenine davet almadım. Alsaydım, gelirdim. Nereye davet alırsam oraya da giderim. Sayın Yıldırım olacakmış, Sayın Cumhurbaşakanı olacakmış Hiç umursamam. Herkesin göreve gelişini seçilişini saygıyla karşılarım. Onlar kucaklamasa ben kucaklarım, kucaklamada iyiyim, kimse kaçamaz kucaklaşmadan.”

Mazbata Açıklaması

Maltepe'deki oy sayım sürecine ilişkin konuşan İmamoğlu, "Sürecin yasal işleyişi belli, İstanbul'un sayım tutanağı hazırlanacak. Hazırlandığı anda mazbatanın bir anlamı kalmıyor. Nikah kıyıldı, nikah defteri mazbata. O birleştirme tutanağıdır. Tutanak tutulduğu an biz görevimizi almışızdır." dedi.

Yorumlar (0)