El Bab'dan Acı Haber: 2 Asker Şehit, 15 Asker Yaralı

TSK'dan yapılan son açıklamalara göre DEAŞ'lı teröristlerle yaşanan çatışmalarda 2 asker şehit olurken 15 asker yaralandı. Yaralı askerlerin çoğununu durumunun iyi olduğu öğrenilirken şehit olan askerlerin babaevine ateş düştü.

GÜNDEM 08.02.2017, 13:28
El Bab'dan Acı Haber: 2 Asker Şehit, 15 Asker Yaralı

Fırat Kalkanı Harekatı kapsmaında devam eden operasyonlarda Özgür Suriye Ordusu'na yardımda bulunan Türk Silahlı Kuvvetler birliği askerlerine terör örgütü DEAŞ tarafından haince bir saldırı düzenlenmişti.

Yaşanan o saldırıda 1 asker yaralanarak Kilis'e getirilmiş ve El Bab'ın kuzeyinde üstün güvenlik çemberi oluşturulmuştu. Yaşanılan bu saldırıya dair acı bilgiler geldi. El Bab'da 2 asker şehit oldu, 15 asker ise yaralandı.

TSK'DAN AÇIKLAMA GELDİ

Konuyla alakalı olarak Türk Silahlı Kuvvettlerinden yapılan açıklamalarda;

"Türk Silahlı Kuvvetleri, şiddetli çatışmaların sürdüğü El Bab'la ilgili bugün ikinci bir açıklama yaptı. Açıklama şöyle: Fırat Kalkanı Harekâtı kapsamında 8 Şubat 2017 sabah saatlerinde DEAŞ terör örgütü ile süren çatışmalar esnasında iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 15 kahraman silah arkadaşımız ise hafif şekilde yaralanmıştır. Yaralılar derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz." ifadelerine yer verildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) bu sabah da El Bab'ta düzenlenen operasyonlarla alakalı olarak Fırat Kalkanı Harekatının 169. gününde (dün) topçu atışları, icra edilen hava harekatı ve meydana gelen çatışmalarda toplam 58 DEAŞ terör örgütü mensubunun etkisiz getirildiğini belirtmişti.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (0)