Elazığ'da 60 Polis Daha Yakalandı

Elazığ'da aralarında rütbelilerin de bulunduğu 60 polis daha yakalandı.

Elazığ'da 60 Polis Daha Yakalandı
Elazığ'da, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında 60 polis daha yakalandı.

Alınan bilgiye göre, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında açığa alınan İl Emniyet Müdürlüğünde görevli 190 personelden 60'ı hakkında Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı yakalama kararı verdi. 

Kararın ardından, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince 60 kişi adreslerinde yakalandı.

Gözaltına alınanlardan 2'sinin 2, 3'ünün 3. ve 4'ünün 4. sınıf emniyet müdürü, 11'inin emniyet amiri, 20'sinin komiser ve komiser yardımcısı, 20'sinin ise polis memuru olduğu öğrenildi.

Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilen 60 kişi, daha sonra emniyete götürüldü.

FETÖ'nün darbe girişimine yönelik soruşturma kapsamında Elazığ Emniyet Müdürlüğünde görevli, aralarında 2, 3. ve 4. sınıf emniyet müdürleri, amirler, komiserlerin de bulunduğu 190 personel açığa alınmıştı.

Kamupersoneli.net | AA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2016, 09:15
YORUM EKLE