Elazığ'ın Karakoçan İlçesinde Annesinin Çöpe Attığı Bebek Kimsesizler Mezarlığına Defnedildi!

Elazığ'ın Karakoçan ilçesinde annesinin evin banyosunda doğurduğu ve halının altına koyarak öldürülen ve daha sonra çöpe atılan bebek 5 kişinin katıldığı cenaze namazıyla toprağa verildi. Yürek yakan olay büyük tepkiye yol açtı...

GÜNDEM 19.07.2019, 00:33
Elazığ'ın Karakoçan İlçesinde Annesinin Çöpe Attığı Bebek Kimsesizler Mezarlığına Defnedildi!

Yaşanan olay 22 gün önce Elazığ'ın Karakoçan ilçesine bağlı Yeni Mahallesi Horasan Sokak'ta meydana geldi.

İddiaya göre, kocası 11 yıl önce vefat eden ve 2 çocuğu olduğu ifade edilen K.O. (36), ilişkiye girdiği bir kişiden hamile kaldı.

Hamile olduğunu gizleyen ve evinin banyosunda tek başına doğum yaparak bir kız çocuğu dünyaya getiren kadın çocuğun ağlamasını komşuların duymaması için çatı katına çıktı ve bebeğin üstüne halıları kapatarak ölümüne neden oldu.

Bebeğin cansız bedenini poşete koyan kadın bebeği çöpe attı

BELEDİYE EKİPLERİ BULDU

Karakoçan Belediyesine bağlı temizlik işleri personellerinin çöp bidonunu boşalttığı esnada siyah poşetteki bebek cesedini fark etti ve durumu polise bildirdi.

Polis tarafından cumhuriyet savcılığının talimatıyla çalışma yapıldı ve bebeğin annesinin K.O. olduğu anlaşıldı. Kadın gözaltına alındı ve kasten öldürme suçundan tutuklandı.

Kadının 2 çocuğu ise Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından koruma altına alınarak çocuk evine yerleştirildi.

KİMSESİZLER MEZARLIĞINA DEFNEDİLDİ

Fırat Üniversitesi Hastanesi morguna kaldırılan bebeğe hiç kimsenin sahip çıkmaması sonrasına savcılık kararıyla olaydan 22 gün sonra bebeğin cesedi belediye personellerince morgdan alındı.

Bebeğin cansız bedeni Asri Mezarlığı'na götürüldü ve belediye imamıyla beraber 5 personelle cenaze namazı kılındı. Bebek kimsesizler mezarlığına 28157 numarası ile defnedildi.

Yorumlar (0)