Elektrik Aboneliği e Devlet Üzerinden Yapılacak ! Abonelik İşlemleri Nasıl Yapılacak?

E Devlet üzerinden yapılan işlemlere yenileri ekleniyor ve bu kapsamda elektrik aboneliklerinin de e Devlet üzerinden yapılacağı ifade edildi. Peki e Devlet üzerinden abonelik işlemleri nasıl yapılır? İşte detaylar...

GÜNDEM 19.04.2019, 11:11
Elektrik Aboneliği e Devlet Üzerinden Yapılacak ! Abonelik İşlemleri Nasıl Yapılacak?

Elektrik ve Su abonelikleri an itibariyle E-devlet üzerinden online olarak yapılabilecektir. Uzun süredir gerçekleşmesi beklenen bu yenilik artık harekete geçti ve abonelikler online olarak kolaylıkla yapılabilecektir. 

Vatandaşların artık Elektrik, Su ve Doğalgaz abonelikleri için şubelere gitmelerine gerek olmayacak ve bu tarz işler için daha hızlı ve kolay bir şekilde hayata geçirilecektir. Abonelik işlemleri sistemden yürütülebileceği gibi iptal işlemleride aynı yöntemle gerçekleştirilebilecektir.

Bu yeni sistem ile vatandaş ile birlikte kurumların da yükü hafifleyecek. E-devlet elektrik başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar  E-devlet elektrik başvurusunda nasıl bulunulur, intenetten elektrik başvurusu nasıl yapılır gibi bilgileri aramaya başladı.

 E-Devlet Elektrik Aboneliği Başvurusu artık tüm vatandaşlar için hiçbir yere gitmeye gerek kalmadan online olarak yapılabilecektir.İntenetten elektrik başvurusu nasıl yapılır diye soranlar için sizlere bu durumu açıkladık.   E-devlet adresi üzerinden TC Kimlik numaranızı ve şifrenizi yazarak karşınıza çıkan sayfaya bulunduğunuz bölgenin elektrik şirketi adını girerek Bireysel Abonelik Başvurusu bölümüne ardından " Yeni Başvuru" kutucuğuna tıklamanız gerekiyor.

Sonrasında sırasıyla;  Sorgulama Yöntemi Seçimi,   Tesisat Bilgileri Tarife Seçimi Poliçe ve Mülkiyet Bilgileri,  Sözleşme Gönderim ve İletişim Bilgileri,   Ön izleme,   İşlem Sonucu,  Adımlarını geçerek elektrik aboneliğinizi online olarak hayata geçirmiş olacaksınız.  Abonelik işlemleri için E-devlet sisteminden başvuruda bulunamayanlar ve yapmak istemeyenler hala eski sistemde bulunduğu gibi bu tarz işlemleri şubelere giderek yapabilirler.

Bu tarz işlemlerde vakit kaybetmemek ve işlemlerle uğraşmak istemeyenler sistem üzerinden kolay bir yolla başvurularını gerçekleştirebilecekler.

Elektrik başvuru prosedürleri basamaklarını yukarıda olduğu gibi adım adım takip ederek yapabilirsiniz.  Türkiye Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisinden konu hakkında açıklama yapıldı ve açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Dijital Dönüşüm Ofisi olarak koordine ettiğimiz ve @ticaret Bakanlığımızın çıkarmış olduğu mesafeli satış mevzuatı ve diğer yönetmeliklerde yapılan düzenlemelerle, vatandaşlarımız artık "Elektrik, Doğalgaz, Su ve Telekom aboneliklerini e-Devlet üzerinden de yapabilecek. Bu yeni uygulama, Elektrik ve Doğalgaz abonelikleri kapsamında 18 Şubat 2019 itibariyle başlayacak. Yakında diğer abonelikleri de uygulamaya dahil ederek, milletimize yaraşır şekilde dijitalleşmeyi ülkemizin her hanesine ulaştırmaya devam edeceğiz." 

Yorumlar (3)
Behzat tutan 6 ay önce
Elektrik abonem var nakil yapilacak
Aldulhamithan 6 ay önce
Peki abonelik almak için ücret ödemesi yapılmıyor mu.
Müzeyyen 6 ay önce
Su aboneliği de e devlet üzerinden yapiliyormu bilgi verirmisiniz