Elektronik sigara yasaklandımı- Elektronik sigara Yasağı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın elektronik sigara hakkında yaptığı açıklamalar üzerine ''Elektronik Sigara yasaklandımı, elektronik sigara yasağı, elektronik sigara ne zaman yasaklanıyor? gibi yeni bir gündem ortaya çıktı. Erdoğan, Elektronik sigara hakkında '' Elektronik sigara diye bir tilkilik çıkarmışlar... Sanki onda nikotin yok''..dedi.

Elektronik sigara yasaklandımı- Elektronik sigara Yasağı

Kapalı alanlarda tütün ve içeriği konusunda ki yasağı delen elektronik sigara hakkında bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan Uluslararası Uyuşturucu Politikaları ve Halk Sağlığı Sempozyumu'nda açıklamalar  yaptı. Elektronik sigara hakkında konuşan Erdoğan, ''Bir de çıkarmışlar bir tilkilik. Elektronik bir sigara... Sanki onda nikotin yok. Maksat o dudak alışkanlığını oluşturmak. Çok geldiler bize. Size 500 milyon dolar, 1 milyar yatırım yapacağız falan. Biz gençlerimizi zehirlemenize izin vermeyiz" demesi üzerine Elektronik sigara yasaklacakmı? Elektronik sigara yasağı? elektronik sigara ne zaman yasaklanıyor gibi sorulara cevap aradı. 

Erdoğan, uyuşturucu ve alkol gibi teknoloji bağımlılığının da tehlikeli olduğunu söyleyerek, elektronik sigarayı uyuşturucu ve alkol bağımlılığı kapsamında değerlendirdi. Bu bağlamda yakında elektronik sigara yasağı olacağı konusunda sinyaller verdi. 

Erdoğan alkol ve tütün konusunda yaptığı değerlendirmede; ''Bizim toplumumuzda alkol ve tütün tüketiminin bağımlılığını yan yana düşünmemiz bile mümkün değildir. Elbette tedavi hizmetleri önemlidir. Asıl mesele toplumumuzda kök salan bu sistemi ortadan kaldırabilmektir. Açık konuşuyorum, haramı, helali bilen bir toplumda alkol, uyuşturucu, hırsızlık, haksızlık diye bir şey olamaz. Bunlar oluyorsa bağımsızlıktan öte sıkıntılarımız vardır'' dedi. 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE