Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Hakkındaki Son Haberler ve Gelişmeler

Emeklilikte Yala Takılan vatandaşlar tarafından en son yaşanan gelişmeler araştırılıyor. Konu ile ilgili olarak tüm detaylar haberimizde...

GÜNDEM 04.10.2018, 14:45 04.10.2018, 15:52
Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Hakkındaki Son Haberler ve Gelişmeler

Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılması ile gözler EYT için Genel Kurula çevrilmişti. Konu hakkında CHP Grup Başkanvekilleri Engin Altay, Engin Özkoç ve Özgür Özel, Türkiye Büyük Millet Meclisi, Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanlığına EYT Yasasının görüşülmesi için bir başvuruda bulunmuşlardı. 

Bunun ardından yaşanan gelişmeleri kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz...

EYT HAKKINDAKİ SON GELİŞMELER

Konu ile ilgili olarak EYT mağduriyetinin sona ermesi için muhalefet partileri çalışmalarını yapmaya devem ediyorlar. CHP tarafından EYT hakkında yeni bir adım atılmıştı. Bu kapsamda CHP 'B' planını açıkladı. 

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel yaptığı açıklamalarında EYT yasasının görüşülmesi için şu açıklamalarda bulunmuştu:

"AK Parti’li başkan komisyonu toplamazsa, ikinci adımımız var. Komisyon, 3’te bir üyenin çağrısıyla olağanüstü toplanabiliyor. 9 üyeye ihtiyaç var. 6’sı bizde var. 3 üyeyi kim tamamlarsa komisyon toplantıya çağrılır. Bu işin kaçışı yok. Sözler tutularsa, yaşa takılanlar emekli olur. Biz sözümüzün arkasındayız"

Tüm bunların yanı sıra Emeklilikte Yaşa Takılanlar hakkında bir açıklama da Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan geldi. Dün gerçekleştirilen kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın bir basın toplantısı düzenledi ve EYT hakkındaki soruya yanıt verdi. EYT yasasının kabine gündeminde olmadığını ifade ederek Türkiye Büyük Millet Meclisinde değerlendirileceğini ifade etti. 

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)