Emeklilikte Yaşa Takılanların (EYT) Mağduriyetlerinin Giderilmesi İçin İYİ Parti'den Kanun Teklifi

İYİ Parti tarafından Emeklilikte Yaşa Takılanların mağduriyetlerinin giderilmesi için Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına bir kanun teklifi verildi.Detaylar haberimizde...

Emeklilikte Yaşa Takılanların (EYT) Mağduriyetlerinin Giderilmesi İçin İYİ Parti'den Kanun Teklifi

İYİ Parti'nin sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yapıldı yapılan açıklamada Grup Başkanvekili Yavuz Ağıralioğlu tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına bir kanun teklifi verildi.

İYİ PARTİ'DEN YAPILAN AÇIKLAMA

Konu hakkında İYİ Parti'nin sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açılamada "Grup Başkan Vekilimiz @yavuzagiraliog, #EmeklilikteYaşaTakılanlar’ın mağduriyetlerinin giderilmesi ve sorunlarının çözülmesini sağlamak amacıyla TBMM Başkanlığı’na araştırma önergesi verdi." ifadelerine yer verildi.

KANUN TEKLİFİNİN DETAYLARI

İYİ Parti tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına verilen kanun teklifinde gerekçeler belirtildi. Verilen kanun teklifinin gerekçesinde kadınlarda 40 - 58 erkelerde ise 44 - 60 yaş aralığında değişen bekleme sürelerinin getirildiği ifade edildi. 

Söz konusu kanun teklifinde emekli olmak için yaş bekleyen ve bu süre zarfında işsiz kalan vatandaşların mağduriyetlerinin önüne geçilmesi için düzenleme yapılması öngörüldü.

KAMUPERSONELİ.NET

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE