Emine Bulut'un Kızına 8 Yıllığına Kayyum Atandı

Kırıkkale'de eski kocası tarafından öldürülen Emine Bulut'un 10 yaşındaki kızı için bir gelişme meydana gelmişti. Emine Bulut'un kızına 8 yıllığına kayyum atandı. Ayrıca 9 Ekim'de yapılacak cinayet davasına yaklaşık 60 avukatın katılacağı öğrenildi.

GÜNDEM 29.08.2019, 13:38
Emine Bulut'un Kızına 8 Yıllığına Kayyum Atandı

Emine Bulut Kırıkkale'de 18 Ağustos Pazar günü Menderes Caddesi üzerindeki bir restoranda eski kocası Fedai V. (43) tarafından bıçaklanarak öldürülmüştü. Emine Bulut'un kızı F. B. V. için Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının talebi üzerine Kırıkkale Sulh Hukuk Mahkemesinin görevlendirdiği bir avukat kayyum olarak atandı.

KAYYUM'UN GÖREVİ NE OLACAK?

Peki Emine Bulut'un kızına atanan kayyum ne görev yapacak? Türkiye'yi ayağa kaldıran ve toplumda infial uyandıran görüntüler sonrası ünlü sanatçıların da aralarında olduğu spor camiası, siyasi ve birçok kişinin düzenlediği organizasyonlardan elde edilen gelir ve bağışların güvence altına alınması için F.B.V.'nin reşit olacağı yaşa kadar kayyum olarak görevlendirilen avukat, banka hesabındaki parayı ve kızın kişisel haklarını koruyacak.

60 AVUKAT TAKİP EDECEK

Katil Fedai V. Kırıkkale Hacılar F Tipi Cezaevinden Bolu’daki F Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevine nakledildi. Bu bağlamda Fedai V. Kırıkkale 1. Ağır Ceza Mahkemesinde 9 Ekim Çarşamba günü saat 09.00'da Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SGBS) ile hakim karşısına çıkacak.

Meydana gelecek olan davayı Türkiye'nin çeşitli illerinden davayı müdahil olmak isteyen Kırıkkale Barosu, Kadın Hakları Komisyonu ve Çocuk Hakları Komisyonuna bağlı yaklaşık 60 avukat da takip edecek.

Yorumlar (22)
Misafir 4 ay önce
Önce boşanmaların önüne geçelim

29.08.2019


Yücel Koç
Tüm Yazıları

Önce boşanmaların önüne geçelim

Türkiye’de 2016-2017 yılları arasında boşanma oranındaki artış yüzde 1,8 idi.
2018’de bu oran kaça çıktı biliyor musunuz?
Yüzde 10,9.
Yani, puan bazında altı kat hızlanmış!
Sayılarını da verelim…
2017’de 128 bin 411 çift yollarını ayırdı...
2018’de 142 bin 488.
Bu yıl ne çıkar, göreceğiz.
***
Bu rakamlar Türkiye İstatistik Kurumunun.
Peki yılda kaç çift evleniyor, merak ediyor musunuz?
Onu da söyleyeyim.
2016’da 594 bin 493 iken, 2017’de yüzde 4,2 azalarak 569 bin 459’a düşmüş.
Geçen sene ise 553 bin 202’ye inmiş.
Hülasa…
Türk aile yapısının gittiği yer, facia...
Kötü örnekleri gören gençler ise hızla evlilikten uzaklaşmakta.
***
Emine Bulut cinayetiyle tekrar alevlenen kadına yönelik şiddet olaylarının ortak noktası, dikkat ediyorsanız ya boşanma öncesi ya da sonrası...
Nedense bu hadiseler konuşulurken, üzerinde pek durulmayan ayrıntı da burası.
Elbette her boşanan eşini katletmiyor ama, ortada görünen bir gerçek var.
Biz sadece sonucu gündemde tutup, sebebi görmezden gelirsek nereye varacağız?
Boşanmalarda ne oluyor ki iş bu denli bir cinnete varıyor, bunu hiç konuşmayacak mıyız?
Tabii ki hiçbir gerekçe bu vahşeti masumlaştıramaz…
Lakin sadece polisiye tedbirler çözüm olmuyor, görüyoruz.
Mesela, kadına süresiz nafakayı öngören 6284 sayılı kanun bir ara tartışıldı, sonra unutuldu gitti.
Bir ay, hatta bir gün evli kaldığı kadına ömür boyu nafaka ödeten kanunların bu cinnet hadiselerinde payı nedir, niye Meclis’te bunları tartışmayız?
Kadın dernekleri çok hassas, o yüzden üzerine tekrar basa basa söylüyorum, hiçbir gerekçe bir kadının canına kıyılmasını masumlaştırmaz…
Fakat bu yol yol değil belli ki…
Acaba bu kanunlarla kadınlara kötülük mü ediyoruz?
***
Birilerinin ezber bozması lazım.
Zengin kocasından milyonlarca dolar boşanma tazminatı alıp, sonra da kadın-erkek eşitliğinden dem vuranları, ekranlardan bunun propagandasını yapanları bir yana bırakalım.
Normal vatandaşı anlamaya, çöken ahlaki yapımızı yeniden toparlamaya uğraşalım.
Ninelerimiz dedelerimiz Türkiye’nin yokluk yıllarında gül gibi geçinirken, n’oldu ki bunca nimetin içinde boşanmalar bu denli arttı, sorusunun cevabını bulalım.
Kendinizi şöyle bir adamın yerine koyun misal;
Vakti gelmiş, evliliğe niyetlenmiş.
Türkiye’de evlenmek az buz şey değil.
Gönüller bir olunca samanlığın seyran olduğu da koca bir yalan bu devirde.
Sözüydü, nişanıydı, takısıydı, eviydi, eşyasıydı, düğün salonuydu, yemeğiydi, çalgısıydı, çengisiydi…
Külliyatlı bir masrafı göğüsleyip nihayetinde yuvasını kurmuş.
Şimdiki kızlar eskisi gibi değil…
En ufak bir problemde, gözü anasının evinde.
E bu zamanda erkeği de, kadını da filmlerde, sosyal medyada takip ettiği rüya gibi hayatların peşinde.
Bir tarafta düğünden kalan borç, öbür tarafta yaşanmak istenen hayal.
Acı gerçeklerle yüzleşince karşılaşılan hayal kırıklıkları, gerilen ilişkiler ve yıkılan yuvalar…
Zar zor geçimini temin edip, düğün borcu ödemeye çalışırken, bir de yuvası yıkılan genci anlamaya çalışın şimdi…
Üstüne bir de ömür boyu nafaka ödeyeceğini hesaplayın bir de…
Hele ki ortada kötü muamele, şiddet falan yok, bu boşanma eften püften bir sebeple gerçekleşmişse…
Üstüne üstlük o genç adam ahlaki veya dinî değerlere sahip biri olarak yetiştirilmemişse sonuç ne olur?
Allah rızası için gençliğimizi kültüründen, dinî ve ahlaki değerlerinden uzaklaştıranların goygoyunu bırakın da, şu meseleyi ‘insan yetiştirmekten’ başlayarak, yeniden ele alın.
Başka diyeceğim yoktur.
Birkadin 4 ay önce
Annesi öldü dünyadan haberin yok galiba
1071 4 ay önce
Eskiden bu tür olaylar olmazdi bu topluma ne oldu anlayamıyor.Ufak bir olayda silah, bicak çekiliyor.Allah sonumuzu hayırlı kılsın!!
Gamze 4 ay önce
Bu kadar kadin cocuk taciz kiz cocugu erkek cocugu demeden siddete tecavuz e ugruyo herseyden once su yayinladiginiz aldatmali aile yapisi ni bitirecek kadni bosanmaya erkegi kavgaya aldatmaya tesvik eden film dizi vs olan seyleri ortadan kaldirin lutfen butun flmler ask i memnu olmus yeter ya biraz da adile nasit filmleri gibi olsun aile nasil yikilir degilde aile nasil kurulur olsun sanatcilar ciplak ciplak sahneye ikmasinlar yeni nesile hepsi ayri ayri kotu ornek oluyo cocugumuz var tv acip izleye miyoruz artik
Noname 4 ay önce
Bence bu olaylar toplumun baskılanması ve baskıya karşı koyamaması nedeniyle artıyor.
Böyle bir durumda şiddete eğilimli bu şerefsizler gücünün yettiğine saldırıyor.
Bu olayların azalması eğitim seviyesinin artması ve insanların üzerindeki baskıların düşürülmesi ile mümkün olur diye düşünüyorum.
Bıınsan 4 ay önce
Sayın (mısafır)yeter yeter bugun baska bı haber dede yorumunuzu oludum yeter artık yok nafaka yok şu yok bu zırvalama baska bısey degıl sakın sakın bu vahsete bı sebep aramaya calısmayın ayıptır yaa sayın beyfendı ben de ıkı cocuguyla ayrılmıs bırıyım ve evden sadece ust bas alıp cıktım ve tek kurus nafaka almadım suanda cocugmu unıversıtede okutuyorum alın o ıkıdebır kadınların burnuna soktugnuz paranızı da müsait yerlerde harcayın sızın gıbılerın ne parası ne pulu lazım degıl
Gurmanc 4 ay önce
Bokunu çıkardılar annesi ne güne doruyor
Dy 4 ay önce
"Eskiden gül gibi geciniyorlardi şimdi hemen bosaniyorlar" değil ! Eskiden çaresiz kaldıkları için eziyetlere boyun egiyorlardi ! Siz eskilerin çok mu mutlu olduğunu saniyorsunuz ? Hiç öyle değil ! Kadınları köle gibi kullanıp kendi eziyet ettiği yetmez gibi anasına babasına da ezdirip üstelik kadının kendi ailesi asla destek vermeyip oradan kefenin çıkar dediği için gıkı çıkamayıp mahvolan hayatlarına razı oluyorlardı. Şimdi dayak atan sömüren eşine tahammül etmek zorunda olmadığı için ayrılıyor ama bu sefer ruh hastaları evde kölesi edemediği için öldürüyor! Sizin gibi zihniyetler çare değil kadının her şeye boyun eğmesi için yol arıyorsunuz ! Nafaka konusuna gelince ülkemizde evlenip ayrilan kadınların yeniden hayatını kurması çok zor oysa erkek defalarca evlenebiliyor üstelik daha önce evlilik yapmamış kendinden küçük kızlarla evleniyor oysa kadın mutsuz olduğu için ayrıldı mı hayatı öyle de mahvoluyor yeniden yuva kuramayabiliyor erkekler kadınların bu özelliğine bu kadar şartlanırsa o nafakayı vermeye mecburlar . Etrafınıza bir bakın hiç bekar bir erkek daha önce evlilik yapmış bir kadınla evleniyor mu ama tam tersi durumda olan bir sürü erkek var , kadınların hayatını bu şekilde zehir ettikçe bunlar düzelmez
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın