Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Serdengeçti'den kritik açıklama: Yüzde 27 azaldı!

Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Fatih Serdengeçti, yaptığı konuşmada, 2020'de kazaların yüzde 50 azaltılmasını hedeflediklerini söyledi.

GÜNDEM 04.12.2019, 20:39
Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Serdengeçti'den kritik açıklama: Yüzde 27 azaldı!

Karayolu Trafik Güvenliği Strateji ve Eylem Planı toplantısı Antalya'nın Konyaaltı ilçesinde İçişleri Bakanlığı koordinesinde Antalya Emniyet Müdürlüğü tarafından yapıldı.

ÖLÜM ORANI YÜZDE 27 AZALDI

Trafik güvenliğini, düzenini sağlamayı hedeflediklerini açıklayan Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Fatih Serdengeçti, "2019'un 11 aylık döneminde bir yıl öncesine göre kaza yerinde ölüm oranı yüzde 27 azaldı. Bu rakamı daha da düşürmek istiyoruz. Ülkemizde her yıl binlerce insanı kaybediyor, yüz binlerce insan yaralanıyor. Bunun azaltılması gerekiyor. Gelişmemiş ülkelerde kazalardan insan kaybının fazlalığını görüyoruz. Gelişmiş ülkelerde daha fazla araç, sürücü var ancak kazalar az. Bu insanların onur duyacağı bir durum. Bu onuru biz de yaşamalıyız." ifadelerini kullandı.

Ayrıca Antalya Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, ülke çapında trafik kazalarının önlenmesine ilişkin çalıştıklarını, sürüş sırasında cep telefonunun kullanılmaması ve hız kurallarına uyulması gerektiğini bildirdi.

Yorumlar (0)