Emniyet Genel Müdürlüğü'nden ByLock Açıklaması!

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden ByLock'a dair sosyal medya hesabından bir yazılı açıklama yapıldı.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden ByLock Açıklaması!

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) tarafından bir yazılı açıklama yapıldı. EGM sosyal medya hesabı üzerinden ByLock'a dair bir açıklama yaptı.

EGM tarafından yapılan açıklamada, ByLock'un FETÖ davalarında delil niteliği taşıdığı açıklandı.

ByLock, FETÖ Soruşturmalarında Delildir!

İşte EGM tarafından yapılan yazılı açıklama;

"Son günlerde sosyal medya üzerinden hain FETÖ terör örgütünün haberleşme aracı olarak kullandığı ByLock iletişim aracının adli delil olma özelliğini boşa çıkarmaya çalışan bir takım paylaşımlar yapılmaktadır.

Bu paylaşım sahiplerinin TBMM ve üyeleri üzerinden mesnetsiz iddialarla algı operasyonu yaparak FETÖ ile mücadeleyi sulandırmaya çalıştıkları aşikardır. Bu tür iddialar gerçeği yansıtmamaktadır.

Türk Ceza Kanunu ve ilgili mevzuatta suç teşkil ettiği tespit edilen bu tür paylaşımlar titizlikle takip edilerek sorumlular hakkında gerekli adli işlemler Cumhuriyet Başsavcılıkları koordinesinde etkin bir şekilde yürütülmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2017, 17:13
YORUM EKLE