En Reformcu Ülkeler Sıralamasında Türkiye İlk 10 Ülke Arasında

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu yaptığı açıklamalarında Türkiye'nin dünyada en reformcu ilk 10 ülke içinde olduğunu vurguladı. Konu ile ilgili olarak tüm detaylar haberimizde...

GÜNDEM 02.11.2018, 23:39 02.11.2018, 23:46 Batuhan
En Reformcu Ülkeler Sıralamasında Türkiye İlk 10 Ülke Arasında

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu Gökkube ve Fuar Merkezi'nde düzenlenen Isparta Tarım ve Hayvancılık Fuarına katıldı ve bir konuşma yaptı.

TÜRKİYE İLK 10 ÜLKE ARASINDA

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu yaptığı konuşmasında Türkiye'nin dünyada en reformcu ilk 10 ülke içinde olduğunu, dünyada iş yapma kolaylığı endeksinde 43. sıraya yerleştiğini belirtti.

Ayrıca Rifat Hisarcıklıoğlu yaptığı açıklamalarının devamında Isparta’nın tarımda markalaşmış bir kent olduğunu, gül, elma ve lavantanın marka haline geldiğini ifade etti.

HİSARCIKLIOĞLU'NUN AÇIKLAMALARI

Ayrıca Rifat Hisarcıklıoğlu görevinin dertleri, sorunları çözmek olduğunu odalar ve borsalar olarak topladıkları kaynakları üyelerine tekrar aktarabilmek için nefes kredisini başlattıklarını belirterek şu açıklamalarda bulundu:

"Dünya'da böyle odalar birliği sistemi yok, kendi üyesine kefil olan. Baba oğula, kardeş kardeşe, komşu komşuya kefil olmuyor. Sen bir odanın üyesi oldun diye, senin birliğin sana kefil oluyor. Üyelerden gelen talep doğrultusunda iş yapma kolaylığı endeksi bulunuyor. Üyeler için işin mutfağında çalışıyoruz. Reform tasarılarını hazırladık. Türkiye dünyada en reformcu ilk 10 ülke içinde. Türkiye, dünyada iş yapma kolaylığı endeksinde 43. sıraya yerleşti. Son 25 seneyi düşünün kaç tane bugünkü gibi sıkıntı atlattık ama hepsini de geçtik. 

Bu tekerlek bu tümsekte kalmaz. Çıkarken zorlanır, inerken kolay inersin. Daha önce bu sıkıntıları yaşadık. Bunları aşacağız. Bir tek çözüm şu, birbirimizi ötekileştirmeyeceğiz. Siyasi fikrimizden, etnik kökenimizden, mezhebimizden, farklı düşüncemizden dolayı birbirimizi dışlar, birbirimizi sevmezsek o zaman hep beraber kaybederiz. Bizim bizden başka dostumuz yok. Farklı düşüneceğiz Gayet doğal bu. Farklı olmazsa esas tehlike orada. Benim düşündüğüm gibi hepiniz düşünürse problem var. Farklı düşüneceğiz, istişare edeceğiz. Ortak akılda birleşeceğiz. O da hepimizin hedefi olacak. Bunu yaptığımız sürece hep beraber kazanırız."

KAMUPERSONELİ.NET

Yorumlar (0)