Engelli Gence Korkunç Eziyet ! Streç Filmle Sarıp Üzerine Su Döktüler

İzmir'de yüzde 50 engelli gencin, çalıştığı şirketteki arkadaşları korkunç bir eziyete başvurdu. Engelli gencin arkadaşları, genci streç filmle sarıp üzerine su döktü. Cep telefonu görüntülerine yansıyan bu eziyet yargıya taşındı ve iki şahsın olayı şaka olarak nitelendirmesi dikkat çekti.

GÜNDEM 13.11.2019, 15:29
Engelli Gence Korkunç Eziyet ! Streç Filmle Sarıp Üzerine Su Döktüler

İzmir Konak'ta kan donduran bir olay yaşandı. Bir pompa şirketinde Mart ayında şirkette çalışan 18 yaşındaki A.H. isimli yüzde 50 engelli şahıs, akıllara durgunluk veren bir şekilde iş yerinde çalışan iki şahıs tarafından eziyete maruz kaldı.

STREÇ FİLMLE SARIP ÜZERİNE SU DÖKTÜLER

Bu eziyet cep telefonu ile kaydedildi. Görüntilerde N.S. ve F.K. isimli şahıslar, A.H.'nin tüm vücudunu streç filme sarıp yere yatırdı, ardından tekme ve tokat atarak üzerine su döktü. Bu sırada A.H. "Yapmayın" diye bağırırken şahıslar devam etti.

A.S. isimli ortak arkadaşları tarafından çekilen görüntü WhatsApp grubunda paylaşılınca, A.H.'nin eşi R.H. bu paylaşımı görüp suç duyurusunda bulundu. A.H. savcılığa verdiği ifadede, çekilen görüntülerin ikazına rağmen arkadaş WhatsApp grubunda paylaşıldığını ve N.S.'den şikayetçi olduğunu belirtti. 

Sanık N.S.'nin ifadesi ortaya çıktı. İfadede N. S. A.H. ile her zaman "kardeş gibi" şakalaştığını, görüntüleri A.H.'nin isteği ile arkadaşların bulunduğu WhatsApp grubunda paylaştığını belirtti ve "Sanırım istemeden de olsa şakanın dozunu biraz kaçırdık" dedi.

AVUKAT AÇIKLAMA YAPTI

Dosyanın ilk duruşması 21 kasımda olacak. A.H.'nin avukatı Oğuzhan Bizkevelci ise bir açıklama yaptı. Avukat açıklamalasında şu ifadelere yer verdi:

"Yargılanması süren ve ilk duruşması 21 Kasım'da olan dosyamızda yüzde 50 engelli raporu bulunan müvekkilim, dosyadaki delillerde çok açık bir şekilde görüldüğü üzere sanıklar tarafından defalarca istismara ve eziyete uğramıştır. Sayın mahkemenin esas hakkında vereceği nihai kararda suçlulara gereken cezayı vereceğine inanıyoruz. İzmir mahkemelerinin adaletine güveniyoruz. Çıkan sonuç kamu vicdanını rahatlatacaktır. Halkımızdan tek ricamız özel kardeşlerimizin istismarına ve her türlü kötü muameleye maruz kalmasına karşı sessiz kalmamasıdır"

Yorumlar (0)