Enis Berberoğlu: Adalete İnancım Kalmadı

15 aydır tutuklu olan, 24 Haziran’da tekrar milletvekili seçilen Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Enis Berberoğlu'ndan yeni açıklama geldi. İşte detaylar.

GÜNDEM 26.08.2018, 10:16 26.08.2018, 14:19
Enis Berberoğlu: Adalete İnancım Kalmadı

CHP Milletvekili Enis Berberoğlu, anayasal hakkının tanınmamasıyla alakalı olarak detayları paylaştı.

Sözcü'nün haberine göre, Bayram nedeniyle eşi Oya Hanım ve kızıyla görüşen Berberoğlu, şu mesajda bulundu: “Adalete inancım kalmadı. Bundan sonra mücadelem siyasi olacak" dedi.

Eşi Oya Berberoğlu ise; “Umarım Yargıtay bu haksızlığı düzeltir” diye konuştu.

Eşi Oya Berberoğlu konuyla alakalı olarak ziyarete yönelik yaptığı açıklamalarda;

Enis'in morali de sağlığı da iyi. Öncelikle herkesin Kurban Bayramı'nı kutluyor. Sağlık, mutluluk, barış, dayanışma, kardeşlik, adalet dolu nice günler, bayramlar diliyor.

Görüşte bize peynirli sandviç hazırlamış, çayla beraber bayram kahvaltımızı yaptık, görüşmekten dolayı mutlu olduk.

Ancak Enis'in adaletsizliğe, siyasetsizliğe karşı aldığı kendini ikinci tecritte sokma eylemi sürecek. Bizle bayramlaşması istisnaydı.

İkinci kitabı bitti, üçüncüsünü yazmaya başlamış.

Bu arada kendisi aynı zamanda iktisatçı olduğu için ülkenin içinde bulunduğu ekonomik krizden nasıl çıkılacağına ve dış baskılar üzerine bir makale kaleme almış, önümüzdeki günlerde yayımlanacak.

 24 Haziran seçiminden sonra üçüncü kez İstanbul milletvekili olan Enis'in anayasal hakkının tanınması için Yargıtay'a başvurulmuştu.

Talep reddedilmişti, bu nedenle itiraz ettik. Yargıtay 17. Ceza Dairesi'nin önümüzdeki günlerde kararını açıklamasını bekliyorum.

Bu vesileyle şunu söylemek isterim, Enis'in bunca hukuksuzluktan sonra adalete inancı kalmamış durumda. Bundan sonra mücadelem siyasi olacak" dedi.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)