Ensar Vakfı'ndan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya Destek!

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na şehit cenazesinde düzenlenen saldırı sonrasında istifası istenen Bakan Soylu'ya Ensar Vakfı Trabzon Şubesi Başkanı Ömer Topaloğlu'ndan "destek" açıklaması geldi.

GÜNDEM 24.04.2019, 19:20
Ensar Vakfı'ndan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya Destek!

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Ankara'da geçtiğimiz hafta sonu şehit cenazesinde düzenlenen saldırıda ihmali olduğu iddia edilen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun istifası istenmişti.

Bakan Soylu'ya Ensar Vakfı Trabzon Şubesi Başkanı Ömer Topaloğlu'ndan destek açıklaması geldi.

Topaloğlu açıklamasında ise;

"Bakanımız Süleyman Soylu aleyhine bir algı oluşturulması hem çirkin bir yakıştırma hem de anlamsız bir tutumdur.

Sayın Süleyman Soylu'nun bu ülke için verdiği ölümcül mücadelenin bir aşamasında CHP mensupları için sarf ettiği sözlerinin, bugünkü saldırının dayanağı olarak gösterilmesi sayın bakanımızın istifasının istenilmesi kabul edilemez bir durumdur.

Vatandaşın cenaze anındaki doğal tepkisini siyasal kazanıma dönüştürme gayretleri geçmişte olduğu gibi yine sonuçsuz kalacaktır.

Bu anlamda her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyulan bir dönemde, Süleyman Soylu gibi bir bakanın istifasını istemek yanlışların en büyüğüdür.

Trabzon'daki sivil toplum kuruluşları dernekleri olarak, Sayın Süleyman Soylu'nun her zamanki gibi daha fazla arkasında olduğumuzun bilinmesini istiyor ve bunu tüm Türkiye'ye ilan ediyoruz" ifadesini kullandı.

Yorumlar (0)