Erbil'deki Saldırı Hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Açıklama

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) Erbil kentinde Türk konsolosluk çalışanlarının olduğu restorana silahlı saldırı düzenlenmiş ve bir şehit olduğu ifade edilmişti. Bu saldırı hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bir açıklama geldi.

GÜNDEM 17.07.2019, 16:45
Erbil'deki Saldırı Hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Açıklama

Erbil'de meydana gelen saldırıda Türkiye'nin Erbil Başkonsolosluğu'nda çalışan bir kişinin hayatını kaybettiği ifade edildi. 

Gerçekleştirilen saldırı hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çeşitli açıklamalarda bulundu. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarında Erbil'de konsolosluk çalışanlarına yçnelik düzenlenen menfur saldırıyı kınadığını ifade etti. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN AÇIKLAMALARI

Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları şöyle oldu:

"Saldırının faillerinin süratle bulunmaları için Irak makamları ve yerel yetkililer nezdinde girişimlerimiz sürmektedir"

CUMHURBAŞKANLIĞINDAN KINAMA 

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da bu konu hakkında açıklamalarda bulundu. İbrahim Kalın açıklamalarında Erbil Başkonsolosluğu görevlisinin silahlı saldırıda şehit edilmesiyle ilgili olarak hain saldırıyı yapanlara gereken cevabın verileceğini belirtti.

Açıklamalarını sosyal medya hesabından yapan İbrahim Kalın şu ifadeleri kullandı:

"Erbil’deki menfur saldırıda hayatını kaybeden konsolosluk çalışanımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Faillerin bulunması için çalışma başlatıldı. Bu hain saldırıyı yapanlara gereken cevap verilecektir"

Yorumlar (0)