Erdoğan: ' 15 Temmuzu Şehitleri Anma Günü İlan Ettik '

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldığı bir TV programında 15 Temmuzun şehitleri anma günü olarak ilan edildiğini belirtti.

Erdoğan: ' 15 Temmuzu Şehitleri Anma Günü İlan Ettik '
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldığı bir TV programında 15 Temmuzun şehitleri anma günü olarak ilan edildiğini belirtti.  

15 Temmuz 2016 tarihinde Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde FETÖ mensubu olan bir grup asker tarafından tüm Türkiye'de darbe girişiminde bulunuldu.

Darbe girişimi ilk olarak tanklar ve jetlerin çıkması ile anlaşılırken bir grup askerin Boğaziçi Köprüsünde trafiği kesmesi üzerine kesinleşmiş oldu. Askerler TRT binasını basarak sahte bir darbe bildirisi okuttular. 

Bunun ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir canlı yayına katılarak halkı sokağa davet etti. Halk sokağa çıktığında darbe girişiminde bulunan askerler polis ile çatışırken hem polise hem de sivil halka ateş etmeye başladılar. 

Bazı yerlerde halk hakimiyeti ele alırken bazı yerlerde ise halkın üzerine jetlerden ve helikopterlerden mermi yağdı. Darbeci askerler Ankara Gölbaşında bulunan Polis Özel Harekat Başkanlığına bomba attılar. Daha sonra Emniyet Genel Müdürlüğü ve Milli İstihbarat Teşkilatına da mermi yağdıran darbeci askerler amaçlarına ulaşamadılar.

Bir çok vatandaş darbeci askerlin emellerine ulaşamamaları için canlarını ortaya koydular. Binlerce vatandaş yaralanırken yüzlerce vatandaşta hayatını kaybetti.

15 Temmuz Şehitleri Anma Günü 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan NTV'de bir programa katıldı ve çeşitli açıklamalarda bulundu. Erdoğan darbe girişimi ve sonrasını değerlendirirken Demokrasi Şehitlerine değinmeyi de unutmadı. Erdoğan 15 Temmuz 2016 gecesi başlayan darbe girişimi, sivil halkın öldürülmesi ve halk tarafından darbe girişiminin bir çoğunun önlendiğini dile getirirken ' 15 Temmuz Şehitleri Anma Günü ' olarak ilan edildi dedi. 

Kamupersoneli.net / ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2016, 01:19
YORUM EKLE