Erdoğan'ın yerine geçecek isim belli oldu mu? Sabah gazetesi Okan Müderrisoğlu o ismi ima etti

Sabah gazetesi Okan Müderrisoğlu, kendi köşe yazısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yerine geçecek isim konusunda bazı kişileri dillendirdi. Müderrisoğlu kaleme aldığı köşe yazısında, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'na çağrı yaparak Erdoğan'dan sonra gelen isim olarak ima ettiği Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın 'iştahla sahiplenilmeme'sini eleştirerek 'Cumhurbaşkanı'ndan sonra gelen isimler ile siyasi seçenekler arasında ne tür yedekleme yaptığını açıklamasını istedi.

GÜNDEM 05.05.2019, 22:34
Erdoğan'ın yerine geçecek isim belli oldu mu? Sabah gazetesi Okan Müderrisoğlu o ismi ima etti

Hükümete yakınlığıyla bilinen Sabah gazetesinin Ankara temsilcisi Okan Müderrisoğlu Erdoğan'dan sonra gelen isim olarak ima ettiği Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın 'iştahla sahiplenilmeme'sini eleştirdi. Berat Albayrak'ı, AKP'den sonra Erdoğan'ın yerini istekli ve iştahlı sahiplenmemesini eleştiren Müderrisoğlu, eleştiri çatısı altında, Erdoğan'dan Sonra AKP'nın başına Berat Albayrak'ın geçeceğini ima etti. 

Müddesiroğlu konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu;

"Odalar Birliği zemininde İstanbul sermayesi baş, Anadolu sermayesi gövde gibidir. Verilen mesajların içeriğinin ne kadar kapsayıcı ve homojen olduğu dikkatle değerlendirilmelidir. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun konuşmasında sık sık Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı referans göstermesi yeterli ölçüt değildir. Zira, beyanlarda alt vurgu olarak "ekonomik durgunluktan" söz edilirken, Hazine ve Maliye Bakanı'nın açıkladığı yapısal reform ajandasına hakiki manada değinilmemesi ve iştahla sahiplenildiği izlenimi verilmemesi gözden kaçmamalıdır.

Kişilerden arındırılsa bile bu tarzın, dantel gibi dokunmuş söylem dizisi de mevcuttur. Lakin Cumhurbaşkanı'nı, sistemik gücü ve etkinliği nedeni ile önemseyen anlayış, Cumhurbaşkanı'ndan sonra gelen isimler ile siyasi seçenekler arasında ne tür yedekleme yaptığını izaha muhtaç bırakmıştır."

Yorumlar (0)