Erdoğan: Madem ABD ile stratejik ortağız o zaman gereğinin yapılması lazım

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Konya'da toplu açılış töreninde konuştu. PKK/PYD teröristlerin Fırat'ın doğusundan gitmesi gerektiğini vurgulayan Erdoğan, Fıratın doğusuna yapılması planlanan operasyon ile ilgili olarak ABD'ye seslenerek, ''teröristlerin Fırat'ın doğusundan gitmesi lazım. Eğer gitmezse o zaman biz göndereceğiz. Çünkü bizi rahatsız ediyorlar. Madem ABD ile stratejik ortağız o zaman gereğinin yapılması lazım'' dedi.

GÜNDEM 17.12.2018, 14:59 17.12.2018, 15:39
Erdoğan: Madem ABD ile stratejik ortağız o zaman gereğinin yapılması lazım

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Konya'da toplu açılılarda yaptığı açıklamalarından öne çıkan başlıklar:

Yatırım bedeli 1 milyar 464 milyon TL olan 99 kalem projenin toplu açılışını gerçekleştiriyoruz.

-Geçtiğimiz hafta hükümetimizin ikinci yüz günlük hedefini açıkladık. Bunlardan biri neydi? Konya YHT Garının hizmete sunulması, diğeri de hafif raylı sistemin ihalesine çıkılmasıydı.

-Yüksek hızlı tren kazasıyla ilgili soruşturma devam ediyor. Hiçbir istisna olmaksızın kazada sorumluluğu bulunanların tamamından hesabının sorulacağından emin olunuz. Bir daha yaşanmaması için gereken tedbirler alınacak.

-Sayın Trump'la konuştuk. Bu teröristlerin Fırat'ın doğusundan gitmesi lazım. Eğer gitmezse o zaman biz göndereceğiz. Çünkü bizi rahatsız ediyorlar. Madem ABD ile stratejik ortağız o zaman gereğinin yapılması lazım.

-Gezi dediler, kıyameti kopardılar. ‘Yanlış yapıyorsunuz’ dedik, dinlemediler. Gezi olaylarında Bay Kemal Taksim Meydanına geldi. Dolmabahçe’de camiye bira şişeleri ile geldiler, başbakanlık ofisimize saldırdılar.

-15 Temmuz’da FETÖ’cü darbecileri milletimizin desteğiyle derdest ettik. Şimdi yargı önünde hesap veriyorlar. Ülkemizin sınırlarında terör koridoruna müsaade etmeyeceğimizi bir kez daha tekrarlıyoruz.

-Suriye topraklarındaki operasyonlarımıza her an başlayabiliriz. Kahraman ordumuz hazırlıklarını tamamlamış durumunda. Her an teröristlerin tepesine çökebiliriz. Bölgedeki son terörist etkisiz hale getirilene kadar Suriye topraklarını karış karış temizleyeceğiz.

“Suriye topraklarını karış karış tarayacağız”

Geçtiğimiz hafta Fırat'ın doğusuna askeri operasyona başlayacağımızı resmen ilan ettik. Yaptık mı? Yaptık. Sayın Trump ile de bunları görüştük. Kendileri de olumlu cevapları verdiler. Şimdi bunların da takipçisiyiz. Bölgedeki son terörist etkisiz hale gelene kadar Suriye topraklarını karış karış tarayacağız.

“Operasyonlarımıza her an başlayabiliriz”

Yaklaşık 500 kilometrelik sınır hattı boyunca, özellikle de ABD askerlerine asla zarar vermeyecek şekilde kendi planlamamıza uygun yerlerden Suriye topraklarındaki operasyonlarımıza her an başlayabiliriz.

Yorumlar (1)
Lütfi can 12 ay önce
Emcit pilavı gibi geri, geri feto feto