Erdoğan, Özgür Özel hakkında flaş açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugünkü grup toplantısında CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'i hedef aldı. Erdoğan, Özel için "Bunlara gerekli dersleri yargıda vermek zorundayız. Bunlar ancak o dilden anlarlar. Önce tazminat, ardından ceza" ifadesini kullanarak hüküm verdi.

Erdoğan, Özgür Özel hakkında flaş açıklamalarda bulundu

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuştu. Recep Tayyip Erdoğan, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in bütçe görüşmelerinde Hulusi Akar'a ilişkin söylediği sözler hakkında "Milli Savunma Bakanımıza yapılan hakaretler yenilir yutulur hakaretler değildir" ifadelerinde bulunarak "Bunlara gerekli dersleri yargıda vermek zorundayız. Bunlar ancak o dilden anlarlar. Önce tazminat, ardından ceza" dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan kısımlar şu şekilde:

-Milli Savunma Bakanımıza yapılan hakaretler yenilir yutulur hakaretler değildir. Ana muhalefetin orada genel başkan yardımcısı veya sıfatı nedir onu da doğru dürüst bilmiyorum. Bilmeme de gerek yok zaten. Bu adamlarla ana muhalefet siyaset yapıyor.

-Milli Savunma Bakanımıza bu şekilde saldırabilme edepsizliğini yapmışlardır. Bunlara gerekli dersleri yargıda vermek zorundayız. Bunlar ancak o dilden anlarlar. Önce tazminat, ardından ceza. 

-Bu ülkede 40 yıl silahlı kuvvetlerimizde görev yapmış, şu anda da kabinede görev yapan arkadaşımıza bu şekilde saldırma hakkına sahip değil.

-Ana muhalefet partisi ve bölücü terör örgütünün uzantısı bütçe görüşmelerinde çok kötü bir sınav vermiştir. Bölücü örgütün meclisteki taşeronunun asıl karın ağrılarının farkındayız. Onların Kandil'deki terör baronlarından icazet almadan tek bir kelime edemeyeceklerini biliyoruz. Şu anda açıklamıyorum ama size bu konuda da önemli müjdeler verebiliriz.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2018, 14:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sabri Tan
Sabri Tan - 6 ay Önce

başsavcı ne derse o olur.