banner731

Erzurum'da Peş Peşe Korkutan Depremler !

Erzurum’un Oltu ilçesinde Richter ölçeğine göre peş peşe depremler meydana geldi. Ölçeğe göre sabah saat 07.20'de 3,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. bundan önce ilçede gece saat 03.15'te 4,3 büyüklüğünde bir deprem daha olmuştu.

GÜNDEM 15.07.2019, 09:33
Erzurum'da Peş Peşe Korkutan Depremler !

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada merkez üssünü Oltu ilçesinin Yarbaşı Mahallesi yakınları olarak saptanılan bir deprem daha meydana geldiği ifade edildi.

PEŞ PEŞE DEPREMLER

Depremin saat 07.20'de meydana geldiği ifade edilerek yerin 7 kilometre derinliğinde gerçekleştiği vurgulandı.Deprem ilçede kısa süreliğine paniğe neden oldu. Ayrıca söz konusu depremde can ve mal kaybının olmadığı belirtildi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü tarafından da deprem açıklaması yapıldı ve şiddetinin 3,9 olduğu ifade edildi. Merkez üssünün ise Çamlıbel Mahallesi olduğu belirtildi.

Erzurum’un Oltu ilçesinde saat 03.15'te de 4,3 büyüklüğünde deprem meydana gelmiş, korkuya neden olan deprem nedeniyle ilçe halkı, dışarıda sabahlamıştı.

Yorumlar (0)