Eski Bakan Hüseyin Çelik Vakıf Kurdu

Eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in, desteğe muhtaç öğrencilere burs verme ve farklı sosyal kesimler arasında gönül köprüsü kuracak sosyal sorumluluk projelerinde yer almak amacıyla bir vakıf kurduğu belirtildi.

Eski Bakan Hüseyin Çelik Vakıf Kurdu

Eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in,  desteğe muhtaç öğrencilere burs verme ve farklı sosyal kesimler arasında gönül köprüsü kuracak sosyal sorumluluk projelerinde yer almak amacıyla bir vakıf kurduğu belirtildi. Eski Bakan Hüseyin Çelik'in kurmuş olduğu vakfın adı ise Hece Vakfı olduğu aktarıldı.

ESKİ BAKAN HÜSEYİN ÇELİK HECE VAKFINI KURDU

Eski Kültür ve Milli Eğitim Bakanlığı görevlerinde bulunmuş olan Hüseyin Çelik, desteğe muhtaç öğrencilere ve sosyal sorumluluk projelerinde yer almak maksadıyla Hece Vakfı'nı kurdu. Hece Vakfı'nın internet sayfasında yer alan tanıtım açıklamasında, ''Cehaletten, sefaletten, karanlıktan, bencillikten, aymazlıktan yana değil; ilimden, paylaşımdan, aydınlıktan, diğergâmlıktan yana olduğumuzu bu vakıf marifetiyle ortaya koymak istiyoruz. '' ifadelerine yer veriyor. Hece Vakfı'nın internet sitesinde yer alan kuruluş nedeni açıklamasında ise, Vakfın, özellikle Eğitim ve Kültür alanlarında bir think-tank kuruluşu olarak çalışacağı gibi, vakfa bağlı numune olabilecek her düzeyde okullar kurmayı da hedeflediği vurgulanırken vakfın diğer bir misyonunun bağışçılardan aldığı katkı ölçüsünde desteğe muhtaç öğrencilere burs vermenin yanında, farklı sosyal kesimler arasında gönül köprüsü kuracak sosyal sorumluluk projelerine de imza atmak olduğu aktarılmış.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2017, 21:17
YORUM EKLE