Eski bakan Nihat Ergün e-Devlet aracılığıyla AK Parti’den istifa etti!

Yeni Partilerin kendilerini açıklamasının beklendiği ve herkesin merakla beklediği bu süreçte AK Parti’li eski Bakanlardan Nihat Ergün e-devlet üzerinden istifa ettiğini açıkladı.

GÜNDEM 08.10.2019, 19:00
Eski bakan Nihat Ergün e-Devlet aracılığıyla AK Parti’den istifa etti!

Yeni parti hazırlıklarının hız kesmeden sürdürüldüğü ve eken seçim iddialarının ortaya atıldığı bugünlerde AK Parti’de herkesi hayrete düşüren bir isim daha istifa ettiğini duyurdu.

E-DEVLET ARACILIĞIYLA İSTİFA ETTİ!

E-devlet aracılığıyla AK Parti'de üç dönem milletvekilliği, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Sanayi ve Ticaret Bakanlığı görevlerini yürüten Nihat Ergün, AK Parti'den istifa etti.

 Ergün açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"13 Eylül 2019 tarihinde saat 06.15 itibariyle e- devlet üzerinden Adalet ve Kalkınma Partisi üyeliğinden ayrılmış bulunuyorum. Aile ve arkadaş çevremle yaptığım kapsamlı istişareler sonucunda bu kararı aldım. Şimdiye kadar AK Parti'de birlikte siyaset yaptığımız, ülkemiz ve milletimiz için güzel hizmetler üretme çabası içinde olduğumuz bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum."

Eski Bakan Ergün'ün istifası sonrasında konuşulanlar arasında yeni parti çalışmalarına son günlerde hız kazandıran eski bakanlardan Ali Babacan'ın ekibinde olduğu öne sürülüyor.

ESKİ BAKAN ERGÜN’ÜN AK PARTİ KARNESİ

2001 yılında AK Parti Kocaeli Kurucu İl Başkanı olan Ergün, 22, 23 ve 24. Dönemlerde AK Parti'den Kocaeli Milletvekili olarak seçildi. 2005'te AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı yapan Ergün, 2007'de AK Parti Grup Başkanvekilli oldu. Ergün 60. Hükümet'te (1 Mayıs 2009) Sanayi ve Ticaret Bakanı, 61. Hükümet'te ise Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı olarak görev yaptı.

Yorumlar (0)