Eski Bakan Suat Kılıç Hakkında Çıkan Olaylara Açıklık Getirdi

2013 yılında Müsteşarı Gülen'in adını vererek tehdit ettiği iddia edilen Suat Kılıç hakkında söylenilen olayların iftira olduğunu ve bu iftiraların karşılıksız kalmayacağını açıkladı.

GÜNDEM 03.01.2017, 09:41 03.01.2017, 09:52
Eski Bakan Suat Kılıç Hakkında Çıkan Olaylara Açıklık Getirdi
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin'in yanına giderek Fetullah Gülen adıyla göz dağı verdiği öne sürülen eski Spor ve Gençlik Bakanı Suat Kılıç hakkında çıkan olaylara netlik kazandırdı.

Kılıç yaptığı açıklamada Yeni Şafak gazetesini öne sürerek 
"Şahsımı hedefe koyan düzmece 'haber' tümden gerçekdışıdır. Bu iftira, Yeni Şafak'ta nefrete varan husumetin son sürümüdür" açıklamalarında bulundu. Suat Kılıç ayrıca "Yeni Şafak'tan alıntılanan, sosyal medyada yayılan, hedefi şahsımı linç etmek olan bu 'haber' karşısında hukuk mücadelemiz başlatılmıştır" açıklamasında bulundu. 

Yusuf Tekin, 2013 yılında bir bakanın kendisini "Fethullah Hoca'nın selamı var. Tayyip Bey seni Milli Eğitim Bakanlığı'na müsteşar olarak alacak, seni uyarıyoruz. Gidersen, kabul edersen seni rezil edeceğiz, insan içine çıkamaz hale getireceğiz" dediklerini söylemiş ve bu açıklamaları sarf etmişti. Yeni Şafak gazetesinde dün (2 Ocak 2017) yayınlanan haber içerisinde bu bölüm yer almıştı.

SUAT KILIÇ'IN YAPTIĞI AÇIKLAMA BU YÖNDE

"Yeni Şafak'ta şahsımı hedefe koyan düzmece "haber" tümden gerçekdışıdır. Bu iftira, Yeni Şafak'ta nefrete varan husumetin son sürümüdür. Yeni Şafak'tan alıntılanan, sosyal medyada yayılan, hedefi şahsımı linç etmek olan bu "haber" karşısında hukuk mücadelemiz başlatılmıştır. Temennim, Adliye'deki hesabın Adl-i İlahiye'ye kalmaması; iftiraların ve iftiracıların müstehakını burada bulmasıdır" dediği öğrenildi.

Kamupersoneli.net | ANKARA
Yorumlar (0)