Eski MİT'çilere FETÖ Soruşturması Kapsamında Tutuklama Kararı

Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından adliyeye sevk edilen 15 eski Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) personelinden 14'ü hakkında tutuklama kararı alındı.

GÜNDEM 27.09.2017, 09:07 27.09.2017, 11:52
Eski MİT'çilere FETÖ Soruşturması Kapsamında Tutuklama Kararı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ'ye yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, terör örgütüne mensup oldukları tespit edilerek görevlerine son verilerek ihraç edilen 14 eski MİT çalışanı hakkında tutuklama kararı alındı.

Savcı Tutuklama Talebiyle Nibetçi Mahkemeye Sevk Etti

FETÖ'ye mensup oldukları belirtilerek, Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ekipleri tarafından gözaltına alınan 15 şüpheli ifadelerine başvurulduktan sonra Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildiler. Ankara Adliyesi'nde Cumhuriyet Savcısı Alpaslan Karabay soruşturma ele aldı.

Karabay şüphelilerin ifadelerini  aldıktan sonra 15 MİT çalışanını hakkında tutuklama kararı vererek, Nöbetçi Sulh Cezan Hakimliği'ne sevk etti.

Nöbetçi Mahkeme Tutuklama Kararı Verdi

Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından sorgulanan 15 şüpheliden 14'ü tutuklanarak cezaevine gönderildi ve 1 kişi ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

FETÖ soruşturması kapsamında MİT içerisinde yürütülen operasyonlar ile, 87 MİT çalışanı görevinden ihraç edildi.

87 kişiden 52'si hakkında sorgulama sonuçları ve delillerden oluşan dosyalar savcılığa gönderildi ve bu kişiler hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Soruşturmalar Yapıldı

21 ilde gerçekleştirilen operasyonlar ile FETÖ ile bağlantısının olduğu gerekçesiyle eski MİT personellerinden 45'i ve bu kişilerle bağlantısının olduğu öne sürülerek 18 kripto imam hakkında soruşturmalar yapıldı.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)