Eski MİT Personeli Dahil 63 Kişi Hakkında Gözaltı Kararı

Ankara merkezli 21 ilde yürütülen FETÖ soruşturmaları kapsamında, silahlı terör örgütüne mensup oldukları tespit edilerek kamudan ihraç edilen ve haklarında suç duyuru başlatılan, aralarında eski MİT personelininde bulunduğu 63 kişi hakkında gözaltı kararı alındı.

Eski MİT Personeli Dahil 63 Kişi Hakkında Gözaltı Kararı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen kamu kurum ve kuruluşlarındaki FETÖ/PDY'ye ilişkin soruşturmalar kapsamında çok sayıda kişi hakkında gözaltı kararı alındı.

Gözaltı kararı kapsamında, MİT mensupları ve emniyet birimlerince, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında MİT'te FETÖ ile ilişkisi bulunduğu gerekçesiyle kamu görevinden ihraç edilen ve haklarında suç duyurusunda bulunulan eski personel ile bunlarla örgütsel ilişkileri tespit edilen kripto imamların yakalanması için 21 ilde operasyon başlatıldı.

63 GÖZALTI KARARI

Ankara merkezli 8  ilde, MİT Müsteşarlığı eski çalışanı 63 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Edinilen bilgilere göre; FETÖ soruşturmaları kapsamında, 45 eski MİT personeli ile bunlarla irtibatları tespit edilen örgütün mahrem yapılanmasına dahil 18 kripto imam hakkında gözaltı kararı alındı.

Gözaltı işlemlerinin bu sabah itibariyle başladığı öğrenildi.

KAMUPERSONELİ.NET - DHA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE