banner731

EYT, 3600 ek gösterge ve tahliye bekleyenler dikkat! Meclis kurulunda yeniden gündeme geldi

Milyonlarca kişinin merakla beklediği EYT, 3600 ek gösterge ve yargı paketleri hakkında dikkat çeken açıklamalar Milliyetçi Hareket Partisi milletvekillerinden Baki Şimşek’ten geldi. Şimşek yaptığı açıklamalarda EYT, 3600 ek gösterge ve ceza indirimine değindi.

GÜNDEM 07.11.2019, 19:54
EYT, 3600 ek gösterge ve tahliye bekleyenler dikkat! Meclis kurulunda yeniden gündeme geldi

Türkiye’de son zamanlarda milyonlarca kişi yıllardır çözülmesi beklenen EYT, 3600 ek gösterge ve ceza indirimi konularının gündeme getirilmesini bekliyor.  TBMM Genel Kurulu'nda açıklamada bulunan Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Milletvekili Baki Şimşek, emeklilikte yaşa takılanlar ve 3600 ek gösterge konuları hakkında açıklama yaptı.

BİNLERCE MAHKUM TAHLİYE BEKLİYOR

Şuanda hapishanede bulunan binlerce mahkum ve mahkum yakının merakla beklediği şartlı ceza indirimi hakkında da açıklama yapan Şimşek, yüzbinlerce vatandaşın cezaevlerinde tahliyeyi beklediğini dile getirdi.

3600 EK GÖSTERGE SADECE ÖĞRETMENLER VE POLİSLERLE SINIRLI KALMASIN

Her seçim döneminde partiler tarafından dile getirilen ve seçim sonrasında unutularak rafa kaldırılan 3600 ek gösterge ve EYT konusunda da konuşan Şimşek, "Meclisin gündemi ne olursa olsun çarşıda, pazarda, köyde, kentte vatandaşın gündemi aynıdır. Yüz binlerce vatandaş cezaevlerinde tahliye beklemektedir, şartlı ceza indiriminin acilen Meclis gündemine alınmasını beklemektedir. Öğretmen, polis, imam ve sağlık çalışanları 3600 ek gösterge beklemektedir; yalnız, bütün devlet memurlarının da bu kapsama alınmasını beklemektedir; sadece öğretmen, polis ve sağlık çalışanlarıyla sınırlı kalmamasını beklemektedir. Emeklilikte yaşa takılan, primini doldurup emekli olamayan vatandaşlarımızın acilen en azından sağlık hizmetlerinden faydalanmaları sağlanmalıdır." Dedi.

Yorumlar (0)