EYT Konusunun İttifak Zirvesinde Masada Olacağı İddia Edildi

Emeklilikte Yaşa Takılanların sorunlarının çözümü için konunun MHP Lideri Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında gerçekleşecek olan zirvede görüşülmesi bekleniyor.

EYT Konusunun İttifak Zirvesinde Masada Olacağı İddia Edildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasındaki ittifak görüşmesinde, Emeklilikte Yaşa Takılanların sorunlarının çözümü için konunun gündeme geleceği bekleniyor. 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yapacağı görüşmeye kadar kurmaylar tarafından ittifaka ilişkin genel bir çerçeve belirlenmiş olacak. Bu görüşmenin ne zaman yapılacağı hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan Macaristan ziyareti öncesinde 'dönüşte olabilir' demişti.

EYT KONUSUNUN MASADA OLMASI BEKLENİYOR

Bu kapsamda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli görüşmesinin bugünlerde yapılması bekleniyor. Başkan Erdoğan'ın, MHP lideri Bahçeli'yle görüşmeye giderken yanında, MHP'nin de Meclis gündemine getirdiği 'emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili dosyayı götürmeyi planladığı iddia edildi.

Bu konu hakkında Star Gazetesinden Şerife Güzel'in aktardıklarına göre MHP'lilerin, yaklaşık 800 bin kişinin etkileneceğini ifade etmelerine rağmen, söz konusu düzenlemenin 6 milyon 300 bin çalışanı ilgilendirdiği, dolayısıyla Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından da SGK'ya gelecek yükün oldukça fazla olmasından dolayı karşı çıkıldığı ifade edildi.

Tüm bunların yanı sıra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kurmaylarına bir talimat verildiği ve emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili verilerin detaylarına ilişkin çalışma yapıp dosyasını hazırlamalarını istedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu bilgileri görüşmede MHP Lideri Bahçeli'ye aktaracağı ve durumun nasıl bir tabloyu içerdiğini anlatmayı planladığı iddia edildi.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE