EYT'lilere kötü haber! Resmen duyuruldu!

EYT'lilere kötü haber! Resmen duyuruldu!

Emeklilikte Yaşa Takılan vatandaşlar, son dönemde gelen son dakika açıklamalarını yakından takip ediyor. Gelen son bilgiye göre EYT'nin bütçe görüşmelerinde yer almadığı ifade edilirken, komisyondaki görüşmelerde EYT konusunun olduğu ifade edildi.

Emeklilikte yaşa takılan vatandaşlar, uzun süredir yaşadıkları EYT sorununu çözülmesi için gelişmeleri takip ediyor. Konuyla ilgili TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'na bir teklif geldi. Ancak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın da katıldığı oturumda EYT'liler gündeme gelmedi.

3 VEKİLDEN ÖNERGE

EYT'liler için Plan ve Bütçe Komisyonu'na Abdüllatif Şener, Kamil Okyay Sındır ve Bülent Kuşoğlu teklif sundu.Konuyla ilgili sunulan teklifte ise, "Prim ödeme gün sayısını doldurup yaş haddi nedeniyle emekli aylığı bağlanmasına hak kazanamamış olanlara Sosyal Güvenlik Kurumuna yapacakları başvuruya istinaden Kurumca emekli aylığı bağlanır" ifadesi kullanıldı.

EYT'lilere kötü haber! Resmen duyuruldu!

TBMM'YE SUNULAN ÖNERGE

TBMM'ye sunulan önerge şu şekilde:

"Görüşülmekte olan 2021 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi’nin 4'üncü maddesine bağlı (E) işaretli cetvele aşağıdaki sıranın eklenmesini arz ve teklif ederiz.

"Prim ödeme gün sayısını doldurup yaş haddi nedeniyle emekli aylığı bağlanmasına hak kazanamamış olanlara Sosyal Güvenlik Kurumuna yapacakları başvuruya istinaden Kurumca emekli aylığı bağlanır"

EYT'lilere kötü haber! Resmen duyuruldu!

BİR AN ÖNCE SAĞLANMASI İÇİN

TBMM'ye sunulan önergenin gerekçesinde ise şu ifade bulunuyor:

"Prim ödeme gün sayısını doldurup yaş haddi nedeniyle emekli aylığı bağlanmasına hak kazanamamış olanların emekliliklerinin bir an önce sağlanması için bu önerge verilmektedir"

REDDEDİLDİ

EYT'lileri yakından ilgilendiren önerge oylaması sonucunda, önerge reddedildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler