Facebook, Twitter ve Youtube neden açılmıyor ? Erişim engeli ne zaman kaldırılacak

Rusya Ankara Büyükelçisi Karlov'un suikaste uğramasıyla birlikte Facebook, Twitter ve Youtube'a erişim engeli getirildi. Erişim engeli ne zaman kaldırılacak?

GÜNDEM 19.12.2016, 22:47 19.12.2016, 22:56
Facebook, Twitter ve Youtube neden açılmıyor ? Erişim engeli ne zaman kaldırılacak
Rusya Ankara Büyükelçisi Karlov'un suikaste uğramasıyla birlikte Facebook, Twitter ve Youtube'a erişim engeli getirildi. Erişim engeli ne zaman kaldırılacak? Sosyal medya kullanıcıları arama motorlarında "Facebook erişim engeli, Twitter erişim engeli ve Youtube erişim engeli" nedenlerini merak ediyorlar. Henüz BTK'dan resmi bir açıklama yapılmadı. Erişim engelinin ise Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un vurulma anının sosyal medyada paylaşılması üzerine getirildiği iddia ediliyor.

FACEBOOK ERİŞİM ENGELİ NE ZAMAN KALDIRILACAK?


Facebook'a sabit İP adresleriyle erişim sağlayamayan kullanıcılar VPN programlarını indirmeye başladı. Böyle kritik süreçlerde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun (BTK) sosyal paylaşım sitelerine erişim engeli getirdiğini biliyoruz. Facebook erişim engeli kaldırıldığı anda tüm detayları aktaracağız.

TWİTTER ERİŞİM ENGELİ NE ZAMAN KALDIRILACAK?


BTK konuyla ilgili olarak resmi bir açıklama yapmadı. Rus Büyükelçinin öldürülme anının görüntüleri Twitter'da da paylaşılınca sosyal medyaya erişim engeli getirildi. Twitter kullanıcıları erişim engeliyle birlikte VPN programlarını kullanarak Twitter hesaplarına erişmeye başladı.

YOUTUBE ERİŞİM ENGELİ DEVAM EDİYOR MU?

Youtube'da video izleyenler erişim engeliyle beraber sosyal medyada isyan etti. Rus Büyükelçi'ye düzenlenen suikastın videoları Youtube'a yüklenince hükümet yetkilileri tüm sosyal medya sitelerine erişim engeli kararı aldı.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (0)