Fatih Portakal'dan Kur-an'ı Kerim Çıkışı: Oylarımız çalındı diyorsanız Kur-an'a el basın!

FOX Ana Haber Bülteni sunucu Fatih Portakal'dan Kur-an'ı Kerim Çıkışı geldi. YSK'nın İstanbul kararını eleştiren Fatih Portakal, YSK'nın 8 gün geçmesine rağmen gerekçeli kararı yayınlamamasını eleştirdi. Portakal, delil, kanıt, herhangi bulguya ait bir dayanağı olmadan oylarımız çalındı diyen AKP'ye seslendi. ''Oylarımız çalındı diyorsunuz ama kimin çaldığını söylemiyorsunuz, oyları çaldığını iddia ettiğiniz kişiler hakkında herhangi bir soruşturma açmıyorsunuz'' diyen Portakal, eğer iddialarınızda samimi iseniz Kur-an'ı Kerim'e el basın dedi.

GÜNDEM 14.05.2019, 19:15 14.05.2019, 22:18
Fatih Portakal'dan Kur-an'ı Kerim Çıkışı: Oylarımız çalındı diyorsanız Kur-an'a el basın!

İstanbul'da yenilenen Büyükşehir Belediye Seçimlerinin iptal edilmesinden bugüne tansiyon düşmüyor. YSK'nın İstanbul kararı hakkında vatandaşın kafasında oluşan sorulara henüz resmi ağızlardan tatmin edici bir açıklama gelmedi.

AK Parti kanadında, oyların çalındığına dair çıkartılan söylemlere karşın olarak herhangi bir kanıt, belge, buldu, bilirkişi raporu veyahut tanık ifadesine dayalı açılan bir soruşturma olmadığı için muhalefetten ''Millet iradesine yapılan bir darbe'' söylemi gelişti. YSK'nın İstanbul kararı hakkında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ''28 Şubat Kararı dönemlerini tekrar yaşıyoruz'' diyerek eleştirilerde bulundu.

Tüm çalıntı oy iddialarına karşın söylenen söylem ve eleştirileri gündeme taşıyan Fatih Portakal, YSK'nın verdiği kararlar yönünde bazı eleştirilerde bulundu. YSK'nın bugüne kadar iptal gerekçesini açıklamamasını eleştiren Fatih Portakal, iptal dayanağını çok merak ettiğini söyledi. Binali Yıldırım'ın ''İyi çalmışlar'', Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ''çok basit çalmışlar'' söyleminin herahangi bir belgeye, kanıta dayandırılmadan söylenmesine tepki gösteren Portakal, ''eğer gerçekten oylarınızın çalındığına inanıyorsanız o vakit Kur-anKerim'e el basın'' diye seslendi.. 

Yorumlar (0)