FETÖ'cünün Kardeşi 100 Üzerinden 9 Puanla Kamuya Atanmış !!!

FETÖ'cünün kardeşinin Üniversite bünyesinde yapılan bilim sınavında 100 puan üzerinden 9 puan alarak ataması yapıldığı ilgili iddianamede belirtildi.

GÜNDEM 22.03.2017, 13:53 22.03.2017, 13:57
FETÖ'cünün Kardeşi 100 Üzerinden 9 Puanla Kamuya Atanmış !!!

Iğdır Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ/PDY'nin faaliyetlerinin deşifre edilmesi amacıyla yürütülen soruşturma çerçevesinde, eski Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Hakkı Yılmaz ile görevden uzaklaştırılan 2 profesör, bir doçent, 6 yardımcı doçent, 6 öğretim üyesi, 5 öğretim görevlisi, 3 daire başkanı, 6 şube müdürü, 5 araştırma görevlisi, 17 akademisyen ve 4 öğrencinin de aralarında bulunduğu 70 kişiye açılan davanın iddianamesinde çarpıcı detaylara yer verildi.

İddianamede verilen bilgilere göre FETÖ irtibatlı Adem Güneş'in kardeşi Çiğdem Güneş'in Iğdır Üniversitesi kadrosuna yapılan bilim sınavından 100 puan üzerinden 9 puan aldığı halde başarılı sayılmasına göz yumuldu. Ayrıca Prof. Dr. İbrahim Hakkı Yılmaz'ın Adem Güneş'in babası Turan Güneş'i de üniversitenin Strateji Daire Başkanı olarak görevde tutmaya devam ettiğinin anlaşıldığı bildirildi. İlgili iddianamede konu ile ilgili olarak belirtilen bölüm şöyle;

100 ÜZERİNDEN 9 PUANLA ATAMASI YAPILMIŞ

"FETÖ/PDY ile irtibatı ve suç teşkil eden eylemi toplum nezdinde dahi alenileşen Adem Güneş hakkında Yılmaz tarafından idari herhangi bir tedbir alınmadığı gibi, Adem Güneş'in kardeşi Çiğdem Güneş'in de üniversite kadrosuna yapılan bilim sınavından '100 üzerinde 9 puan' aldığı halde başarılı sayılarak dahil edilmesine göz yumduğu, ayrıca Adem Güneş'in babası Turan Güneş'i de üniversitenin Strateji Daire Başkanı olarak görevde tutmaya devam ettiği anlaşılmıştır."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (6)
Ayşe 3 yıl önce
Ev hanimiyim 2010 yılında 63 puan aldım.düşük aldım diye avundum onlarsa hepimizin hakkına girdiler haram olsun.bu yilda 74 aldım yine işsiziz.
Taş olur inşallah 3 yıl önce
Melih
2010 3 yıl önce
Feto yüzünden 2010 kpşs de bircok kisi magdur oldu dilerim devletimiz ihrac ettikleri memurlarin yerine bizleri alir.su yas sartinida kaldirir.
2010 3 yıl önce
Feto yüzünden 2010 kpşs de bircok kisi magdur oldu dilerim devletimiz ihrac ettikleri memurlarin yerine bizleri alir.su yas sartinida kaldirir.
gokhan 3 yıl önce
Amin inşaAllah
Mustafa 3 yıl önce
Burası türkiye herşey olur derlerya çok doğru millet iş bulamıyor adamlar doldurmuş bizde iş aroyoruz haram olsun yazık bunlara göz yuman hükümetede yazıklar olsun 15 senedir içten ülkeyi ne hale getirdiler