FETÖ'den Toplam Kaç Kamu Personelinin İhraç Edildiği Açıklandı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu AA editör masasına konu olarak FETÖ soruşturması kapsamında kaç kamu personelinin ihraç edildiğini açıkladı.

GÜNDEM 31.01.2017, 15:12
FETÖ'den Toplam Kaç Kamu Personelinin İhraç Edildiği Açıklandı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Anadolu Ajansı editör masasına konuk oldu. Çalışma Bakanı Müezzinoğlu AA editör masasında FETÖ'den kaç kamu personelinin işlem gördüğünü kaç kamu personelinin ihraç edildiğini açıkladı.

Kamuda 94 Bin 867 Kişi İhraç Edildi 

Bakan Müezzinoğlu "FETÖ soruşturmaları kapsamında kamudan ihraç edilen, açığa alınan ve görevine iade edilenlerle ilgili güncel rakamları paylaşır mısınız?" sorusuna, "FETÖ'den toplam 125 bin 485 kamu çalışanı işlem görmüş. Bunun 18 bin 331'i göreve iade edilmiş, 94 bin 867'si ihraç edilmiş, 30 bin 618'i de şu anda açıkta" cevabını verdi.

Çalışma Bakanlığında 973 Kişi İhraç Edildi 

Bakan Müezzinoğlu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında ise FETÖ soruşturması kapsamında bin 143 kişinin işlem gördüğünü bunlardan 973'ünün Bakanlıktan ihraç edildiğini 170'inin açığa alındığını ve 629'unun ise göreve iade edildiğini ifade etti. 

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (3)
ali 3 yıl önce
az bu sayı az
zeliha 3 yıl önce
bu sistemin sadece açık öğretim öğrencilerine uygulanması büyük haksızlık bu uygulamanın kaldırılması şart eski sisteme geçilsin.....
emrah alpaz 3 yıl önce
4 yanlış 1 doğruyu götürmesin