FETÖ'den Vali Yardımcısı ve 2 Kaymakam Gözaltına Alındı

FETÖ operasyonlarında daha önce mesleklerinden ihraç edilen 1 Vali yardımcısı ve 2 Kaymakam gözaltına alındı. Ayrıca operasyonlarda 7 BOTAŞ çalışanı da gözaltına alındı.

GÜNDEM 08.02.2017, 13:40
FETÖ'den Vali Yardımcısı ve 2 Kaymakam Gözaltına Alındı

Başkent Ankara'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) yönelik operasyonlar gerçekleştirildi. Söz konusu operasyonlarda 1 Vali Yardımcısı, 2 Kaymakam ve 7 BOTAŞ çalışanı gözaltına alındı.

8 ŞÜPHELİDEN 7'Sİ GÖZALTINA ALINDI

Konu ile ilgili olarak Anadolu Ajansı Muhabiri çeşitli bilgiler edindi. Soruşturma Anakara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülüyor. AA Muhabirinin edindiği bilgilere göre soruşturma kapsamında daha önce KHK'larla mesleklerinden ihraç edilmiş BOTAŞ çalışanı 8 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Gözaltı kararı çıkarılan şüphelilerden 7'si Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından yakalandı.

2 KAYMAKAM VE 1 VALİ YARDIMCISI GÖZALTINA ALINDI

FETÖ terör örgütünün şifreli haberleşme programı ByLock kullandıkları iddia edilen şüpheliler sağlık kontrolünün ardından emniyete götürüldü. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ'nün mülki idare yapılanmasına yönelik operasyon da gerçekleştirildi. Söz konusu operasyon kapsamında daha önce mesleklerinden ihraç edilmiş 2 Kaymakam ve 1 Vali Yardımcısı gözaltına alındı.

Söz konusu kişiler emniyetteki işlemlerinin ardından ByLock kullandıkları iddiası ile adliyeye sevk edildiler.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (0)