FETÖ Elebaşı Fetullah Gülen Türkiye'ye İade Edilecek Mi? AK Parti, CHP, MHP Ve İYİ Parti'den ABD'ye Ortak Çağrı

FETÖ Elebaşı Fetullah Gülen Türkiye'ye iade edilmesi hakkında Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti), Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ve İYİ Parti tarafından ortak bir açıklama yapıldı. 4 partinin ortak bildirisine göre ABD'ye çağrı yapıldı ve ABD'nin FETÖ Elebaşı Gülen'i iade etmesi talep edildi.

GÜNDEM 09.08.2019, 17:15 09.08.2019, 17:31
FETÖ Elebaşı Fetullah Gülen Türkiye'ye İade Edilecek Mi? AK Parti, CHP, MHP Ve İYİ Parti'den ABD'ye Ortak Çağrı

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti), Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ve İYİ Parti tarafından FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye iadesi için Amerika Birleşik Devletleri'ne (ABD) çağrı yapıldı.

4 partinin ortak açıklamasında Gülen'in iade edilmemesinin "Türkiye ve ABD arasındaki güven ilişkisini olumsuz etkilemesi" vurgusu yapıldı.

AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti'nin ortak açıklaması ise şu şekildedir;

"FETÖ elebaşı Gülen, terör örgütünü ABD'den yönetmeyi sürdürmekte, DEAŞ ve El Kaide gibi terör örgütlerinin taktiklerini kullanarak sapkın görüşlerini yaymaya devam etmektedir.

FETÖ ve elebaşı Gülen'e karşı ABD makamlarının harekete geçmemesi, Türkiye ve ABD arasındaki güven ilişkisini olumsuz etkilemektedir.

Bunun Türk toplumunda yol açtığı büyük tepkiyi TBMM'de grubu bulunan 4 parti olarak paylaşmaktayız." 

Yorumlar (0)