FETÖ Güneydoğu'da Kaos Çıkarmak İstedi

Emekli Polis Özel Harekatçılar Derneği Başkanı Yesugay Aksakal, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine dair çok önemli açıklamalarda bulunurken, Aksakal: " Paralel Yapı'nın Güneydoğu'da kaos çıkarmak istediğini..."

GÜNDEM 21.07.2016, 17:11 21.07.2016, 17:15
FETÖ Güneydoğu'da Kaos Çıkarmak İstedi
Emekli Polis Özel Harekatçılar Derneği Başkanı Yesugay Aksakal, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin, "Paralel yapı, Güneydoğu'da kaos çıkarıp ardından darbe yapmak şeklindeki planı uygulamaya koydu." dedi.

Yesugay Aksakal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen yıl aralık ayında Güneydoğu'ya gittiklerini ve burada Özel Harekat polisleri ile görüşmelerde bulunduklarını söyledi.

Cizre'de yaşananlara tanıklık ettiklerini aktaran Aksakal, "Orada büyük bir mücadele vardı ama arkadaşlarımızın çorabı yok, yiyeceği yok, bir sürü sorun yaşıyorlar. Böyle bir koordinasyonsuzluk olamaz. Bir sürü yabancı, uluslararası terörün desteklediği aktörler, hepsi orada. Cizre’de bu nasıl olur? Burada farklı bir şeyin olduğunu gördük." dedi.

Aksakal, kırsal bölgeden terör örgütüne insan ve malzeme desteğinin kesilmemesine şaşırdıklarını ifade ederek, şöyle konuştu: 

"Bana göre orada senaryo uygulandı. Paralel yapı, Güneydoğu'da kaos çıkarıp ardından darbe yapmak şeklindeki planı uygulamaya koydu. Planı gerçekleştirmek için, kırsaldaki geçişleri, sınırdaki geçişleri engellemediler. Bizim konuştuğumuz şey, kaos, terör, arkasından darbe gerçekleşecekti. Bugün tutuklanan, açığa alınan o bölgedeki generallerin ya da bu yapıya bağlı darbeci ve Fetullahçı yapıya bağlı asker gruplarından orada çalışanların mutlaka incelenmesi lazım." 

Aksakal, Güneydoğu'daki özel harekatçı polislerin yaşadıklarını devlet büyüklerine de aktardıklarını dile getirerek, "Şimdi bakıyoruz ki, hepsinin etrafında özel kalemiydi, yaveriydi paralelciler var. Doğru bilgiler ulaşmıyordu yani o zaman büyük ihtimalle. Bize inanmak istemediler. Devlet nasıl muhtaç bırakır, oradaki arkadaşlarımıza, düzgün yemek vermez." dedi.

Ankara'daki Polis Özel Harekat Eğitim Merkezine yapılan saldırıya da değinen Aksakal, "İki yer bombalandı. Biri parlamento, biri Özel Harekat. Niye Özel Harekatı bombaladılar? Özel Harekatın yapısı ve dik duruşu belli. Karşılarındaki bu darbeci zihniyetin karşısındaki gücün özel harekat olacağı da belli. Onun için bize bu eylemi yaptılar." ifadelerini kullandı.

AA
Kamupersoneli.net

Yorumlar (0)