FETÖ İddiaları Hakkında Abdullah Gül'ün Ofisinden Kritik Açıklama!

FETÖ nedeniyle tutuklu bulunan Hacı Murat Gülcan'ın 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'le ilgili ortaya attığı iddialar gündemi sarsması sonrasında Abdullah Gül'ün ofisinden yapılan açıklamada söz konusu iddialar sert bir dille yalanlandığı görüldü. İşte detaylar.

GÜNDEM 02.10.2018, 15:13 02.10.2018, 15:19 Kerim Solak
FETÖ İddiaları Hakkında Abdullah Gül'ün Ofisinden Kritik Açıklama!

FETÖ'den tutuklu olarak yargılanan Hacı Murat Gülcan yargılandığı İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderdiği tutukluluğa itiraz dilekçesinde 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül hakkında şok suçlamalarda bulunduğu görüldü.

Sözcü'de yer alan habere göre FETÖ'nün finans kuruluşu Bank Asya'da hesabı yer alan Gülcan'ın örgüt okullarının inşaatlarını yapan şirkete malzeme gönderilmesi ve firari Mehmet Enes ERGENE'ye para havalesi yapma suçlarından yargılandığı ifade edilmişti.

A.E.T., S.Ö. ile ortak bir şirketi olduğunu ifade eden Hacı Murat Gülcan dilekçesinde, Abdullah Gül'ün şirketinin “gizli ortağı” olduğunu ifade ederek bir iddiada bulunmuştu

GÜL'ÜN OFİSİNDEN AÇIKLAMA GELDİ

Basında yer alan iddiaların hızla yayılmasıyla beraber 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün ofisinden açıklama geldi.

Söz konusu yapılan açıklamada 'Yapılan haberler yalan ve maksatlıdır' ifadeleri yer alırken. 11. Cumhurbaşkanı Gül'ün yurt dışında herhangi bir banka hesabı ve gayri menkulü bulunmadığı duyuruldu.

YAPILAN PAYLAŞIM

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)